Image
Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej z Kołacina otrzymała dofinansowanie wysokości 15 tysięcy złotych/fot. OSP Kołacin
  • Home
  • Aktualności
  • OSP Kołacin otrzymało spory grant na poprawę bezpieczeństwa medycznego

OSP Kołacin otrzymało spory grant na poprawę bezpieczeństwa medycznego

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

15 tysięcy złotych otrzymała jednostka OSP Kołacin w ramach programu „Wzmocnij swoje otoczenie”. Grant przyznała spółka Polskie Sieci Elektroenergetyczne. Pieniądze zostały przeznaczone na zakup sprzętu medycznego oraz narzędzi multimedialnych.


Berdychowski Kwiecien2 2024

Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej z Kołacina otrzymała dofinansowanie wysokości 15 tysięcy złotych w ramach V edycji programu „Wzmocnij Swoje Otoczenie”, przyznanego przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne S.A. Kwota ta została przeznaczona na zakup sprzętu medycznego oraz narzędzi multimedialnych, służących do przeprowadzenia szkoleń z zakresu pierwszej pomocy. Strażacy zapewniają, że szkolenia przeprowadzą już niebawem.

Program „Wzmocnij swoje otoczenie” to ogólnopolski program grantowy, którego celem jest wsparcie oddolnych inicjatyw związanych z rozwojem lokalnej infrastruktury społecznej, aktywizacją życia społecznego i kulturalnego, bezpieczeństwem, edukacją i ochroną środowiska.

W tym roku granty w wysokości do 20 tys. złotych trafiły do: urzędów gmin, fundacji i stowarzyszeń, szkół, przedszkoli, bibliotek, lokalnych ośrodków kultury i sportu oraz ochotniczych straży pożarnych działających na terenie ponad 160 samorządów. Największą popularnością w tegorocznej edycji cieszyły się kategorie bezpieczeństwo i przestrzeń publiczna. I właśnie w tej grupie znalazła się jednostka OSP Kołacin.

Druhowie z Kołacina starają się o kolejne granty

Okazuje się, że grant pozyskany w ramach programu „Wzmocnij swoje otoczenie” to nie jedyny projekt, w którym lokalna OSP ostatnio wzięła udział. Jednostka OSP Kołacin otrzymała także dotację w wysokości 4 200 złotych na zakup sprzętu strażackiego w ramach programu „Wyposażenie w sprzęt ratowniczo-gaśniczy, remont i modernizacja strażnic jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenów wiejskich”, organizowanego przez Fundusz Składkowy Ubezpieczenia Społecznego Rolników, a także 4 000 złotych z Lokalnej Grupy Działania Lider Zielonej Wielkopolski na realizację zadania pod nazwą „Ratuj życie — naucz się pierwszej pomocy”. W oczekiwaniu na rozpatrzenie są z kolei dwa inne kołacińskie wnioski: z Fundacji KGHM Polska Miedź dla OSP oraz z Fundacji Enea.

Zostaw komentarz