Image
fot. M. Przybyła

Święto Dyni w Masłowie

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Integracja i dobra zabawa – tak w kilku słowach można określić Święto Dyni w Masłowie. Impreza odbyła się w niedzielę, 1 października przy świetlicy wiejskiej.


Berdychowski Kwiecien2 2024

W niedzielne popołudnie plac przy świetlicy wiejskiej w Masłowie zamienił się w dyniową wioskę. Okazją ku temu był festyn rodzinny „Święto Dyni”, zorganizowany przez radę rodziców działającą przy przedszkolu w Wieszczyczynie.

Pogoda dopisała, frekwencja również. Ilość i różnorodność atrakcji zachęcała do wspólnej zabawy i aktywności na świeżym powietrzu. Funkcję konferansjerki pełniła Sylwia Dopierała.4-Swieto-Dyni-w-Maslowie-zdj.-ZSP-Maslowo-4
fot. ZSP Masłowo

Mażoretki, policjanci, strażacy i miłośnicy motocykli na Święcie Dyni w Masłowie

Festyn rozpoczęły występy mażoretek LKS Zawisza Dolsk. Dziewczęta pod opieką instruktorki – Anny Olszewskiej zaprezentowały pokaz umiejętności akrobatyczno-tanecznych.

Do Dolska zawitali również policjanci z KPP Śrem, którzy zaprezentowali wóz policyjny. Udziału w przedsięwzięciu nie odmówili również druhowie OSP Masłowo, prezentując profesjonalny pokaz ratowniczy. Zainscenizowana sytuacja przedstawiała pożar domu, w którym znajdowała się osoba poszkodowana.

Święto Dyni w Masłowie_fot. M. Przybyła (23)
fot. M. Przybyła

Słowa uznania trafiły w szczególności do członków Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP Masłowo, którzy wykazali się nie tylko wiedzą, ale przede wszystkim doskonałą współpracą i umiejętnościami gaśniczo-ratowniczymi. W czasie, gdy jedna grupa zajęła się gaszeniem pożaru, inni udzielali pierwszej pomocy osobie poszkodowanej.

Warto dodać, że młodzi druhowie zdobywali wiedzę z zakresu ratownictwa przedmedycznego w czasie wakacyjnych warsztatów, prowadzonych przez druga Piotra Taciaka.

Święto Dyni w Masłowie_fot. M. Przybyła (2)
fot. M. Przybyła

Nie lada atrakcją okazało się również stoisko MotoMass, gdzie mali i duzi mogli skorzystać z przejażdżki jednośladem i małym quadem. Starsi chętnie korzystali z masażu limfatycznego, przygotowanego przez Studio Figura.

Chętni mogli również skorzystać z przejażdżki bryczką i poszaleć na dmuchanym zamku. Nie zabrakło również zabaw sportowych, dyniowej piniaty, wypełnionej cukierkami, dużych baniek mydlanych oraz animacji tanecznych.

Zostaw komentarz