||

Duszpasterstwa młodzieży ze Śremu jednoczą się

Duszparsterstwo Młodzieży (12)
29 września swoje działanie rozpoczęło Centrum Duszpasterstw Młodzieży „Przystań”/Fot. W. Chicheł

W Śremie rozpoczęło działalność Centrum Duszpasterskie Młodzieży „Przystań”, które ma gromadzić młodzież i studentów katolickich ze wszystkich miejscowych parafii, w celu pogłębienia wiary i budowania wspólnoty.


VW_Berdychowski_400_150(1)

W piątek, 29 września o godz. 19.00, przy kościele Mądrości Bożej, doszło do historycznego momentu dla duszpasterstwa w Śremie, gdyż swoje działanie rozpoczęło Centrum Duszpasterskie Młodzieży „Przystań” – „miejsce dla wszystkich Młodych ludzi, którzy chcą stworzyć wspólnotę podążającą za Chrystusem” – jak napisali księża na profilu facebookowym.

Oznacza to, że członkami tej wspólnoty mogą być osoby bez względu na parafię, której są członkami, ponieważ CDM ma gromadzić wszystkie duszpasterstwa młodzieży ze Śremu. Tym samym opiekunami są czterej wikariusze ks. Filip Byczyński z parafii bł. Michała Kozala, ks. Szymon Antczak z parafii św. Ducha, ks. Sławomir Rzepka z parafii NSJ oraz ks. Krzysztof Dopierała ze śremskiej Fary.„Przystań” chce nawiązywać do działalności słynnych „Franków” z czasów PRL, które łączyło młodzież z dwóch parafii. Co więcej, duszpasterze kierują również zaproszenie do starszej młodzieży akademickiej.

duszparsterstwo młodzieży (2)
Fot. W. Chicheł

Podczas piątkowego spotkania, grupa kilkudziesięciu dziewcząt oraz chłopców zapoznała się i omówiła działalność z duszpasterzami, a później zjadła wspólnie przygotowaną kolację w postaci tostów. W międzyczasie zawiązała się wspólnotowa schola.

Abstrahując od charakteru grupy, cieszy fakt, iż młodzież ma chęć spotykać się, wspólnie spędzać czas w konkretnym celu niż siedzieć w domu przy komputerze czy majstrować jakieś nielegalne rzeczy.

Zostaw komentarz