Image
30 września ulicami prawobrzeżnej części Śremu przeszedł Marsz dla Życia i Rodziny/fot. W. Chicheł

Śremianie dla życia i tradycyjnej rodziny

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

W sobotnie popołudnie ulicami Starego Miasta Śremu przeszedł Marsz dla Życia i Rodziny, którego celem jest propagowanie wartości, takich jak tradycyjna rodzina czy życie od poczęcia do naturalnej śmierci.


Berdychowski Kwiecien2 2024

W sobotę, 30 września ulicami prawobrzeżnej części Śremu przeszedł Marsz dla Życia i Rodziny. W okolicach godz. 15.00 uczestnicy zebrali się w kościele pw. Ducha Św., by odmówić Koronkę do Bożego Miłosierdzia, a następnie uformować kolumnę marszu i wyruszyć ulicami: Wyszyńskiego, Kościuszki, pl. 20 października, Poznańską i Franciszkańską aż do Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety.

marsz-dla-zycia-i-rodziny-34
W sumie w marszu udział wzięło niecałe 100 osób/fot. W. Chicheł

Zdecydowaną większość uczestników marszu stanowiły rodziny z dziećmi, ale były także same małżeństwa czy pojedyncze osoby. W sumie udział wzięło niecałe 100 osób. Podczas spaceru nie były skandowane żadne hasła, tylko śpiewane katolickie piosenki, popularne wśród dzieci. Ponadto wielu maszerujących miało ze sobą flagi oraz transparenty z hasłami, takimi jak: „Jestem mamą — to moja kariera”, „Każde życie jest ważne”, „Czas na rodzinę!” czy „Każdy może być ojcem, ale trzeba być kimś, żeby być tatą!” Po dojściu na teren przedszkola Niezapominajka rozpoczęły się występy dzieci, w tym uroczyste zaśpiewanie „Barki” – ulubionej pieśni św. Jana Pawła II. Wystąpiły także starsze dziewczyny z układami tanecznymi do religijnych piosenek. Organizatorzy zapewnili dla każdego dziecka watę cukrową, a siostry zakonne upiekły ciasteczka. Każdy mógł napić się ciepłej herbaty czy kawy. Dodatkową atrakcją dla dzieci były dmuchane zamki i inne zabawy.marsz-dla-zycia-i-rodziny-69
fot. W. Chicheł

Marsz dla Życia i Rodziny organizowany jest od 2006 roku, kiedy pierwszy raz przeszedł ulicami Warszawy. W następnych latach dochodziły kolejne miasta. W ciągu 18 lat, organizacji Marszu podjęło się ponad 150 miast i miejscowości, a z każdym rokiem ta liczba się powiększa. Marsz jest manifestacją przywiązania do wartości rodzinnych oraz poszanowania życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Na stronie internetowej organizatorzy zapraszają tak:

“Serdecznie zapraszamy każdego, kto szanuje, broni, troszczy się i docenia  życie ludzkie od poczęcia do naturalnej śmierci, a także pragnie silnych, zdrowych i zamożnych rodzin do udziału w Marszu dla Życia i Rodziny! Dajmy świadectwo przywiązania do tych podstawowych wartości!

Niech Polska będzie silną rodziną!”

marsz-dla-zycia-i-rodziny-61
fot. W. Chicheł

Koordynatorem inicjatywy jest Fundacja Centrum Życia i Rodziny. Natomiast za organizacją Marszów w Polsce stoją osoby, grupy, wspólnoty i organizacje, które łączy przekonanie, że szacunek dla życia i rodziny stanowi fundament ładu społecznego. W Śremie organizatorem jest Jan Mieloszyński, który od kilku lat współpracuje z Fundacją i odpowiadał za wcześniejsze edycje w roku 2019 i 2022. Wsparciem są dla niego śremska Fara i zgromadzenie sióstr. Tak jak w edycji warszawskiej, na manifestacji pojawili się politycy, związani z Prawem i Sprawiedliwością, Konfederacją czy ruchem politycznym Polska Jest Jedna.

Zostaw komentarz

DOŁĄCZ DO NAS

Reklama
Capchem Cup 2024 w remie

Get Update

Subscribe our newsletter to get the best stories into your inbox!

[mc4wp_form id=86]