Image
Spotkanie odbyło się w sali widowiskowej Muzeum Śremskiego/Fot. D. Górna
  • Home
  • Aktualności
  • Seniorzy poznawali historię i zabytki województwa wielkopolskiego. W ten sposób uczcili 770-lecie miasta Śrem

Seniorzy poznawali historię i zabytki województwa wielkopolskiego. W ten sposób uczcili 770-lecie miasta Śrem

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

W sobotni poranek (30 września) seniorzy skupieni wokół Towarzystwa Pomocy Potrzebującym im. św. Brata Alberta „Nadzieja” w Śremie podsumowali działania związane z obchodami 770-lecia miasta Śrem. Spotkanie odbyło się w sali widowiskowej Muzeum Śremskiego, następnie uczestnicy wybrali się na zwiedzanie Śremu i obiad do Gajówki.


Berdychowski Kwiecien2 2024

Towarzystwo Pomocy Potrzebującym im. św. Brata Alberta „Nadzieja” w Śremie powstało w 1991 roku. Celem powołania Towarzystwa było niesienie pomocy osobom w potrzebie. Przez te wszystkie lata działalności, zmienił się nieco profil. Przy Towarzystwie powstały dwa kluby seniora, grupa wsparcia dla Rodzin Osób z Niepełnosprawnościami oraz Centrum Integracji Cudzoziemców.

podsumowanie projektu Brata Alberta (28)
Krystyna Szymańska, sekretarz Towarzystwa Pomocy Potrzebującym im. św. Brata Alberta „Nadzieja” w Śremie/Fot. D. Górna

W 2022 i 2023 roku Towarzystwo przystąpiło do konkursów, ogłoszonych przez Marszałka Województwa Wielkopolskiego. Konkursy dotyczyły popularyzacji turystyki i krajoznawstwa oraz upowszechniania wiedzy o walorach turystycznych województwa wielkopolskiego pn. „Sami nie wiecie, co posiadacie”. Nasze wnioski zostały zaakceptowane i uzyskaliśmy dotację na ich realizację

– wspominała Krystyna Szymańska, sekretarz Towarzystwa

Celem wspomnianego projektu było poznawanie historii i zabytków Wielkopolski. Uczestnikami byli głównie seniorzy, którzy łącznie zwiedzili 25 miejscowości.A na zakończenie zaprosiliśmy przedstawicieli niektórych miejscowości do nas, do Śremu, aby poznali historię i zabytki naszego miasta, co pięknie wpisuje się w obchody jubileuszu 770-lecia Śremu

– dodała K. Szymańska
podsumowanie projektu Brata Alberta (57)
Z zaproszenia skorzystali seniorzy z wielu zakątków Wielkopolski/Fot. D. Górna

Z zaproszenia skorzystali seniorzy m.in. z Gostynia, Kórnika, Nowego Tomyśla, Pobiedzisk, Poznania, Książa Wlkp., Dolska i Mechlina. Dołączyli do nich seniorzy, zrzeszeni w śremskich klubach.

Bardzo dziękuję za tę inicjatywę. To jest ważne, żebyśmy pamiętali o 770-leciu miasta. Życzę wszystkim miłego poznawania naszej historii

– mówił burmistrz Adam Lewandowski

Zanim jednak grupa wyruszyła z przewodnikiem, rolę tę pełnił Zdzisław Żeleźny, na wycieczkę po nowych i dawnych ulicach Śremu, barwną i niezwykle ciekawą historię Śremu i okolic miasta, przedstawił Krzysztof Budzyń.

Dalsza część świętowania odbyła się w restauracji „Gajówka” w Zbrudzewie. Tam na gości, oprócz poczęstunku, czekały także występy wokalne.

Zostaw komentarz