Image
Uczniowie i uczennice Szkoły Podstawowej nr 2 im. ks. P. Wawrzyniaka w Śremie wiedzą doskonale, jak dobrze się bawić i świętować dzień chłopaka z przytupem/fot. W Kaptur
  • Home
  • Aktualności
  • Dzień chłopaka bez ziemniaka – tak się bawiliśmy na jesiennym festynie w Dwójce

Dzień chłopaka bez ziemniaka – tak się bawiliśmy na jesiennym festynie w Dwójce

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Uczniowie i uczennice Szkoły Podstawowej nr 2 im. ks. P. Wawrzyniaka w Śremie wiedzą doskonale, jak dobrze się bawić i świętować dzień chłopaka z przytupem. Piątek, 29 września będzie jeszcze długo wspominany w szkolnych ławkach.


Berdychowski Kwiecien2 2024

Wszystko wskazywało na to, że 29 września będzie dniem udanym. Dopisała doskonała pogoda, zbliżał się Dzień Chłopca i szkolny festyn. Patrząc na roześmiane twarze dzieci, można tylko potwierdzić ten wniosek.

Bardzo serdecznie witam wszystkich na festynie szkolnym, który z dużym zaangażowaniem zorganizowała Rada Rodziców. Życzymy wam bardzo dobrej zabawy, bowiem szkoła to nie tylko nauka, lecz również miejsce spotkań integracyjnych

mówił dyrektor Bogusław Banachowicz
Oficjalne rozpoczęcie festynu “Dzień chłopaka bez ziemniaka”/ fot. W. Kaptur

Festyn rozpoczął się o godz. 15.30 na szkolnym boisku. Dzieci mogły skosztować popcornu, hot doga, waty cukrowej, słodkich placków upieczonych przez rodziców czy napić się ciepłej herbaty. Uczniowie z chęcią malowali sobie twarze. Tego dnia królowały zwierzęce motywy. Uczestnicy imprezy, bawiący się w pociąg, zeszli bliżej boiska, gdzie dostali bardzo ważne zadanie — ozdobić chodnik kwiatami. Każdy z radością chwycił kredę do ręki.Na festynie pojawili się również policjanci i strażacy. Dzieci mogły odbić swój odcisk palca oraz poznać sygnały dźwiękowe nadawane przez policyjne radiowozy. Natomiast straż pożarna pokazała sprzęt gaśniczy oraz zaprezentowała, jak prawidłowo udzielić pierwszej pomocy. Duże wrażenie na chłopakach zrobił pokaz motocykli.

Prezentacja pierwszej pomocy przez Straż Pożarną/ fot. W. Kaptur

Ogromna rywalizacja była podczas zabawy w przeciąganiu liny. Starsze, jak i młodsze dziewczyny z chęcią poszły trochę potańczyć i wyszaleć się w rytm muzyki.

Pod koniec festynu odbyła się loteria fantowa, podczas której można było wygrać m.in. słuchawki, hulajnogę, plecak i vouchery. Główną nagrodą był rower. Podekscytowane dzieci otoczyły słoik z losami i z uwagą śledziły wyniki losowania.

Zostaw komentarz