|||

Gwiazdorskie otrzęsiny w śremskim Ekonomie

Img 20230928 122727 Easy Resize.com
Stało się tradycją, że Zespół Szkół Ekonomicznych im. C. Ratajskiego organizuje otrzęsiny dla nowych uczniów/fot. W. Kaptur
Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Stało się tradycją, że Zespół Szkół Ekonomicznych im. C. Ratajskiego organizuje otrzęsiny dla nowych uczniów. Czwartek, 28 września dopisał nie tylko pogodą, lecz również udaną zabawą.


Berdychowski Wv

To był czas kiedy pierwszoklasiści mogli się ze sobą zintegrować i zaadaptować do nowego środowiska szkolnego. W czwartek, 28 września społeczność śremskiego „ekonoma” postarała się o jak najlepsze otrzęsiny dla nowych uczniów. W tym roku padło na tematykę planu filmowego. Pierwsze klasy losowały gatunek filmowy, pod który miały się przebrać oraz przygotować występ i krótki film. Już teraz można zdradzić, że spisali się na złoty Cyryl!


Śrem Nasze Miasto 320x320 Komórki

Na planie filmowym Ekonoma. Jak wyglądały tegoroczne otrzęsiny?

W śremskim ekonomie jest 7 pierwszych klas. Przed oficjalnym rozpoczęciem otrzęsin o sprawach organizacyjnych przypomniała Katarzyna Grzegorczyk.

Prowadzącymi wydarzenie byli Oliwia Sidorak i Piotr Płatun. Na tę okazję przygotowano różne konkurencje, w których udział mieli wziąć uczniowie. W jury zasiedli: mistrz reżyserii — Jakub Szulc, mistrzyni magicznych spojrzeń mrożących krew w żyłach oraz kierownik porządku i dyscypliny — Helena Ciesielska, a także szef wytwórni Ekonom Dream Show — Piotr Karliński.

Rywalizacja pierwszych klas

Pierwszą konkurencją, w której udział wzięli uczniowie, było zaprezentowanie swoich kostiumów. Przygotowali je zgodnie z wylosowanym gatunkiem filmowym. Jedna z klas przebrała się za smerfy, druga za słynną postać z filmu „Krzyk”, a trzecia za postacie fantastyczne. Nie obyło się również bez romantycznych akcentów, detektywów czy westernu. Wyjątkowo ubrani byli także pierwszoklasiści, którzy wybrali gatunek akcji.

  Jak wyglądała I tura wyborów? Poprosiliśmy o komentarz kandydatów na burmistrza

W kolejnym zadaniu uczestnicy musieli wykazać się swoją wiedzą filmową. Chodziło o dopasowanie kadru do właściwego filmu. Zaciętość i rywalizacja były duże, ale przy tym była również dobra zabawa.

W trzeciej konkurencji klasa musiała wytypować dwóch przedstawicieli do akcji poszukiwawczej. Na sali gimnastycznej umieszczono różne filmowe akcesoria, które mieli znaleźć pierwszoklasiści. Im więcej ich było, tym więcej punktów.

W międzyczasie zaproszono również do innej części programu otrzęsin, gdzie sprawdzano uczniów pod kątem wiedzy o wychowawcach. Były fotografie przedmiotów, które są charakterystyczne dla danego nauczyciela i zadaniem uczestnika było wskazanie, do kogo dana rzecz należy. Oprócz tego pierwszoklasiści mieli za zadanie wykonać portret wychowawcy, jako postać z gatunku filmowego.

Uczniowie z Ekonoma rysują portret wychowawcy/ fot. W. Kaptur

Na koniec wydarzenia uczestnicy przygotowali układ taneczny oraz krótkie filmy. Każda z pierwszych klas dała z siebie wszystko i zrobiła ogromne wrażenie swoim muzykalnym talentem na widzach. Wszyscy również z ciekawością oglądali filmiki pierwszoklasistów.

Wrażenia po otrzęsinach

– Zachęcam do takiej aktywności. Bądźcie aktywni. Pokazujcie swoje możliwości i talenty -zachęcał dyrektor ZSE, Piotr Karliński, który przypomniał młodzieży, że szkoła to nie tylko ławka.

Może i nie było czerwonego dywanu, ale w zamian rozdano Cyryle m.in. za najbardziej zabójczą klasę, najstraszniejszą, romantyczną czy za mix pomysłów. Przyszedł również czas na najważniejszy punkt otrzęsin, czyli pasowanie. Przewodniczący pierwszych klas z dumą stanęli na scenie i zostali pasowani przez dyrektora.

Podczas całej uroczystości na twarzach uczniów i uczennic gościło podekscytowanie. Widać było, że się dobrze bawią i współgrają ze sobą.

Zostaw komentarz