Image
Mamy pomysły i plany, by ta przestrzeń stawała się coraz bardziej przyjazna mieszkańcom - zapewnia sołtys Nochowa/Fot. Stowarzyszenie Nochowo Wieś z Przyszłością

Nochowo się zazielenia

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Mamy pomysły i plany, by ta przestrzeń stawała się coraz bardziej przyjazna mieszkańcom. Chcemy, aby było pięknie i zielono – podkreśla Mariusz Dyderski, sołtys Nochowa i zarazem prezes Stowarzyszenia Nochowo Wieś z przyszłością.


Berdychowski Kwiecien2 2024

Wielu obserwatorów zauważa, że Nochowo przechodzi w ostatnim czasie pozytywne zmiany. Organizowane są z rozmachem imprezy plenerowe, które przyciągają wielu uczestników, zagospodarowywany jest też teren przyległy do świetlicy wiejskiej. Jednym z głównych kierunków tego rozwoju jest zmiana trawiastego placu w przestrzeń bogatą w rozmaite nasadzenia i miejsca rekreacji.

Stan, który widzimy aktualnie, to pokłosie dofinansowań, które otrzymaliśmy jako Stowarzyszenie Nochowo Wieś z przyszłością. W zeszłym roku udało się pozyskać środki z programu Lider Zielonej Wielkopolski, natomiast tegoroczne nasadzenia to efekt dofinansowania w ramach programu Wielkopolska Wiara

– informuje sołtys i zarazem prezes Stowarzyszenia

7 tys. zł tegorocznego dofinansowania zostało przeznaczonych na nasadzenia drzew, krzewów i traw na długości ponad stu metrów. Oprócz tego ze środków własnych Stowarzyszenia zostało też okorowane podłoże i wykonane obrzeża. Jak podkreśla sołtys Nochowa, równie ważne w tych działaniach jest też to, że społeczność wsi się angażuje w poszczególne działania, pozytywnie odbierając zachodzące zmiany.Nochowo się zazielenia (1)
Fot. Stowarzyszenie Nochowo Wieś z Przyszłością

– Bardzo miłe jest to, że w poszczególne prace angażują się różne pokolenia nochowskiej społeczności – zaznacza Mariusz Dyderski – a jeszcze większą radością napawa fakt, że niemal wszystkie nasadzenia się przyjęły i szybko rosną – dodaje.

Jak się dowiadujemy, to nie koniec inwestycji w tym miejscu. W miarę pozyskiwanych środków planowane jest stworzenie kolejnych miejsc odpoczynku, dodanie ławek, klombów, elementów małej infrastruktury i finalnie oświetlenia.

Zostaw komentarz