Image
fot. M. Czubak

107 żołnierzy złożyło przysięgę w Śremie

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0

Śrem stał się małym, ale ważnym dla świeżo upieczonych żołnierzy, miejscem. Niemal w samo południe na płycie rynku z ponad 100 gardeł żołnierzy i żołnierek rozbrzmiały słowa roty.


Berdychowski Kwiecien2 2024

Ja, żołnierz Wojska Polskiego, przysięgam służyć wiernie Rzeczypospolitej Polskiej, bronić jej niepodległości i granic. Stać na straży Konstytucji, strzec honoru żołnierza polskiego, sztandaru wojskowego bronić. Za sprawę mojej Ojczyzny w potrzebie krwi własnej ani życia nie szczędzić. Tak mi dopomóż Bóg”. – te słowa wypowiedziane przez ponad setkę żołnierzy mogli usłyszeć w sobotnie przedpołudnie śremianie, który zebrali się w okolicy rynku.

To właśnie tam żołnierze 6. Batalionu Chemicznego Sił Powietrznych ze Śremu, składali uroczystą przysięgę wojskową.W tym najważniejszym dniu dla żołnierza – jak dzień przysięgi nazwał ppłk Remigiusz Mierzchała, dowódca 6. bchem SP – żołnierzom dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej towarzyszyli najbliżsi, rodzina, partnerzy oraz przyjaciele.

Miejsce składania przysięgi przez żołnierzy też jest wyjątkowe. Opuścili oni mury jednostki, by wyjść do ludzi, żeby społeczeństwo mogło zobaczyć, że żołnierze zostali przygotowani. Teraz właśnie w takich miejscach, jak rynek w Śremie odbywać się będą przysięgi wojskowe.

Ślubowali wierność Ojczyźnie. Przysięga wojskowa w śremskiej jednostce chemicznej

Zostaw komentarz