Wszystko co musisz wiedzieć o koncie Revolut: jak je założyć, koszty, bezpieczeństwo

Jakdzialarevolut
Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Planujesz dłuższy wyjazd za granicę i ostatnią rzeczą jakiej pragniesz są dodatkowe koszty związane m.in. z przewalutowaniem? A co gdybyśmy powiedzieli Ci, że sposób na uniknięcie tego rodzaju “atrakcji”? W dzisiejszym artykule przyglądamy się bliżej bijącemu rekordy popularności na całym świecie kontu Revolut.


Berdychowski Wv

Jak działa konto Revolut?

Założony w 2015 roku Fintech, który obecnie może się już pochwalić statusem banku jest najprościej mówiąc wielowalutową kartą, do której przypisane jest konto z jakiego można korzystać na dwa sposoby – za pomocą pobranej na telefon, bezpłatnej aplikacji (dedykowanej zarówno na system iOS, jak i Android) bądź też zamówioną fizyczną kartą działającą na zasadzie pre-paid, która zasilana jest środkami pochodzącymi np. z wykorzystywanej na co dzień karty debetowej bądź kredytowej.


Śrem Nasze Miasto 320x320 Komórki

Znany na całym świecie Revolut szczególną popularnością cieszy się wśród osób podróżujących oraz płacących w obcej walucie, ponieważ wszelkie transakcje rozliczane są tutaj po najniższym możliwym kursie międzybankowym.

Czy konto w Revolut jest bezpieczne?

Coraz częściej docierające do opinii publicznej wiadomości o wycieku newralgicznych danych sprawiają, że zastanawiamy się czy wybierając konto Revolut trzeba się obawiać tego typu scenariusza? Nic z tych rzeczy! Platforma korzysta bowiem z najbardziej zaawansowanych technologii bezpieczeństwa oraz szyfrowania i stosuje uwierzytelnianie dwuetapowe, a ponadto regulowana jest przez odpowiednie organy finansowe. Możesz mieć więc pewność, że Twoje środki będą w 100% bezpieczne.

Ile kosztuje Revolut?

Wiesz już jak działa Revolut, a więc to dobry moment na rozwiązanie niemniej frapującej kwestii, a mianowicie: ile to właściwie kosztuje? Odpowiedź na to pytanie uzależniona jest od tego na jaki plan się zdecydujesz. Jedna z najsłynniejszych aplikacji do zarządzania finansami osobistymi obecnie proponuje bowiem swoim użytkownikom aż 5 planów, które różnią się od siebie m.in. wysokością miesięcznych opłat.

  Czym zajmują się agencje zatrudnienia?

Wśród dostępnych możliwości znaleźć można tutaj plan:

  • Standard – to jedyne bezpłatne i cieszące się dużą popularnością konto Revolut, dzięki któremu możesz chociażby wysyłać i odbierać pieniądze bez ukrytych opłat aż w 29 walutach.
  • Plus – mniej niż za jedną kawę w popularnej sieciówce, bo dokładnie 14,99 zł zapłacisz za plan Plus, który umożliwia bezpłatne wypłacanie do 800 zł miesięcznie z bankomatów na całym świecie, a także zapewnia ochronę zakupów do kwoty 1000£ w skali roku. Wybierając ten plan możesz dodatkowo skorzystać z bezpłatnej wymiany walut – nawet 1000€ każdego miesiąca.
  • Premium – nielimitowana wymiana walut, aż 5% natychmiastowego cashbacku za rezerwację wymarzonego noclegu, ubezpieczenie podróżne w pakiecie oraz 20% rabatu na każdy międzynarodowy przelew to tylko niektóre z korzyści gwarantowanych przez konto Premium, które kosztuje 29,99 zł/miesiąc.
  • Metal – posiadacze metalowej karty mogą cieszyć się nie tylko do 1% cashabcku za wszystkie płatności kartą, ale też nieograniczoną liczbą przelewów lokalnych, 40% rabatem na przelewy międzynarodowe, bezpłatną wypłatą do 3000 zł z bankomatów na całym świecie oraz 10% cashbackiem za rezerwację noclegu.
  • Ultra – najbardziej ekskluzywny plan (210 zł/miesiąc) z powlekaną platyną kartą, który zapewnia wiele subskrypcji partnerskich, nawet do 5000€ zwrotu kosztów za odwołane pociągi, loty, noclegi czy wydarzenia, dostęp do ponad 1400 saloników lotniskowych na całym świecie oraz kompleksowe ubezpieczenie podróżne i 10 transakcji giełdowych bez prowizji.

Jak doładować Revoluta?

Również w tym przypadku innowacyjne konto Revolut wyróżnia się na tle propozycji od konkurentów – istnieje bowiem aż 5 sposobów na jego zasilenie! Od najbardziej klasycznego, a więc standardowego przelewu bankowego, przez kartę płatniczą, aż po doładowanie za pomocą zewnętrznej aplikacji takiej jak Apple Pay bądź Google Pay czy zasilenie konta za pomocą transferu wykonanego przez innego użytkownika Revolut.

W niemal każdym z wymienionych sposobów (oprócz przelewu od znajomego) całą operację należy zacząć od uruchomienia oraz zalogowania się do aplikacji, a następnie kliknąć w niebieski przycisk z napisem “Wpłać” i wybrać jedną z dostępnych możliwości. Osoby planujące zasilić swoje konto Revolut za pomocą karty powinny mieć jednak na względzie fakt, że tylko niektóre z nich są obsługiwane i tak oto posiadacze kart American Express, Union Pay Czy Cirrus Clabe nie będą mogli skorzystać z tej funkcjonalności.

Zostaw komentarz