Image
Śremska Rada Seniorów wraz z Hufcem ZHP Śrem zorganizowali biesiadę dla seniorów z gminy Śrem (2023)/fot. D. Górna
  • Home
  • Aktualności
  • Ognisko, kiełbaska i harmonijka – tak bawili się seniorzy w Grodzewie

Ognisko, kiełbaska i harmonijka – tak bawili się seniorzy w Grodzewie

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Śremska Rada Seniorów wraz z Hufcem ZHP Śrem zorganizowali biesiadę dla seniorów z gminy Śrem. Impreza odbyła się w środę, 20 września w stanicy harcerskiej w Grodzewie. Było dużo śmiechu, wspominek, muzyki i dobrej zabawy.


Berdychowski Kwiecien2 2024

Seniorzy ze Śremu i okolic są bardzo aktywną grupą. Ostatnio wspominaliśmy o tym, jak dołączyli do akcji Narodowe Czytanie.

Tym razem wybrali świeże powietrze i otoczenie zieleni. W środę seniorzy z gminy Śrem, korzystając z ciepłych wrześniowych dni, spotkali się w Grodzewie. Tam na nich czekało rozpalone ognisko, ławki, które użyczył Marcin Szydłowski, dyrektor zaprzyjaźnionej szkoły w Dąbrowie oraz smaczny poczęstunek. Gwar rozmów i zapach palącego się chrustu sprawiły, że atmosfera stała się iście harcerska!seniorskie ognisko w Grodzewie (1)
fot. D. Górna

Oficjalnego otwarcia dokonała Teresa Oleksy, która od kilku miesięcy pełni obowiązki przewodniczącej Śremskiej Rady Seniorów w towarzystwie dwóch harcmistrz – Iwony Brendy i Elżbiety Malickiej. Głos zabrał także Marcin Szydłowski, który życzył uczestnikom dobrej zabawy. Obecna była także Lilianna Wąsik, która dawniej była harcerką. Radna wspominała biwaki harcerskie, na których bywała właśnie w Grodzewie. Tego dnia do seniorów zajrzeli również wolontariusze ze stowarzyszenia Pomocna Dłoń w Śremie.

ognisko seniorów w Grodzewie (42)
fot. D. Górna

Po części oficjalnej przyszedł czas na dobrą zabawę. Zaczęło się od wszystkim dobrze znanej piosenki pt. „Płonie ognisko w lesie”, którą udało się zaśpiewać na trzy głosy. Pod nóżkę na harmonijce przygrywał Zygfryd Dębczak, znany jako Zygi. Na seniorów czekał również słodki quiz, bowiem nagrodą za prawidłową odpowiedź była tabliczka czekolady.

ognisko seniorów w Grodzewie (5)
fot. D. Górna

Każdy, kto nie zdążył zjeść obiadu mógł poczęstować się pyszną grochówką z wkładką i chlebem. Długa kolejka ustawiła się przy stole, gdzie serwowano kawę i placek. Warto wspomnieć, że na to wydarzenie zjechali się seniorzy z klubów z całej gminy. Na szczęcie smakołyków nie brakowało. Zresztą nie to było tego dnia najważniejsze.

ognisko seniorów w Grodzewie (54)
fot. D. Górna

Najcenniejszym punktem programu było to, że seniorzy mogli wspólnie spędzić ze sobą czas i po prostu pobawić się w swoim towarzystwie. Takie miłe wspomnienia z pewnością zostaną z nimi na zawsze.

Zostaw komentarz