Image
Co prawda Weekend Cudów dopiero w grudniu, ale właśnie teraz jest dobry moment na tworzenie Bazy Rodzin/fot. arch. red.
  • Home
  • Aktualności
  • Wolontariusze Szlachetnej Paczki zachęcają do zgłaszania rodzin i osób w potrzebie

Wolontariusze Szlachetnej Paczki zachęcają do zgłaszania rodzin i osób w potrzebie

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Wolontariusze Szlachetnej Paczki już dziś proszą o zgłaszanie rodzin lub osób samotnych, które borykają się z trudnościami. Co prawda Weekend Cudów dopiero w grudniu, ale właśnie teraz jest dobry moment na tworzenie Bazy Rodzin.


Berdychowski Kwiecien2 2024

Szlachetna Paczka to jeden z największych i najskuteczniejszych programów społecznych w Polsce, który trwa już ponad 20 lat. Wolontariusze Szlachetnej Paczki co roku docierają do rodzin oraz osób samotnych, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej. Razem z darczyńcami zmieniają ich świat. Dają nadzieję!

Do Szlachetnej Paczki włączane są Rodziny, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej z przyczyn od siebie niezależnych. Docieramy do prawdziwej biedy – tej niezawinionej, ukrytej, a nie tej, która domaga się pomocy. Mądrą pomoc otrzymują Ci potrzebujący, którzy mimo słabości starają się zmienić swoją sytuację, nie są bierni, nie czekają na jałmużnę. Ale również Ci, którzy nie poradzą sobie sami – seniorzy w trudnej sytuacji czy osoby z niepełnosprawnościami. Paczka ma być dla nich umocnieniem w ich zmaganiach, przywróceniem nadziei i wiary w bezinteresowną dobroć ludzi

– tłumaczą wolontariusze Szlachetnej Paczki.

Latem ruszyła rekrutacja wolontariuszy. Teraz przyszedł czas na zgłaszanie rodzin lub osób samotnych do programu. Z pewnością wśród naszej społeczności znajdują się osoby w potrzebie. Wolontariusze Szlachetnej Paczki szukają rodzin i osób samotnych, które mierzą się z trudną sytuacją ekonomiczną, chorobą lub niepełnosprawnością. Być może jest im trudno z uwagi na to, że są samodzielnymi rodzicami czy opiekunami bądź dotknęły ich zdarzenia losowe lub wojna.Jak zgłosić rodzinę lub osobę do Szlachetnej Paczki?

Można to zrobić przy pomocy wolontariusza, który pomoże w dopełnieniu formalności lub poprzez formularz dostępny na stronie – moja.szlachetnapaczka.pl/zgłaszam. W Śremie dość prężnie działa grupa wolontariuszy Szlachetnej Paczki, z którymi można skontaktować się poprzez Facebooka – Szlachetna Paczka Śrem.

Zostaw komentarz