Image
Inauguracja nowego roku akademickiego przez pilnych studentów Uniwersytetu Entuzjastów Świata odbyła się w nowej hali widowiskowo-sportowej w Książu Wlkp./Fot. D. Górna
  • Home
  • Aktualności
  • Kulturalne rozpoczęcie roku akademickiego Uniwersytetu Entuzjastów Świata

Kulturalne rozpoczęcie roku akademickiego Uniwersytetu Entuzjastów Świata

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

To było niezwykle kulturalne rozpoczęcie roku akademickiego przez uczestników Uniwersytetu Entuzjastów Świata. W piątkowe popołudnie (15 września) ksiąscy seniorzy zakończyli wakacyjną labę. Semestr jesienno-zimowy zapowiada się niezwykle intensywnie.


Berdychowski Kwiecien2 2024

Piątkowa inauguracja nowego roku akademickiego przez pilnych studentów Uniwersytetu Entuzjastów Świata odbyła się w nowej hali widowiskowo-sportowej w Książu Wlkp. Na wstępie Mariola Kaźmierczak oraz Anna Kaczmarek z ksiąskiego Centrum Kultury ciepło powitały seniorów po długiej wakacyjnej przerwie.

Mariola Kaźmierczak oraz Anna Kaczmarek/Fot. D. Górna

Dyrektor CK przedstawiła dość napięty plan zajęć na semestr jesienno-zimowy. Studenci UEŚ mają przed sobą m.in. wspólne grzybobranie we Włościejewicach, wyjazdy do kina, warsztaty florystyczne, warsztaty o pszczołach i ognisko, koncerty i zabawę andrzejkową.Proponujemy wam także zajęcia stałe. Między innymi naukę języków obcych czy naukę obsługi komputera. Będzie też coś dla tych, którzy lubią gotować, kochają robótki i fascynują ich planszówki

– zapewniała M. Kaźmierczak

Częścią kulturalnej inauguracji nowego roku akademickiego UEŚ było otwarcie wystawy, poświęconej życiu i twórczości Wisławy Szymborskiej, do obejrzenia której serdecznie zaprosił Marek Kmieciak. Wystawa pt. „Sto lat! Wisława Szymborska” składa się z 25 plansz, przedstawiających m.in. najważniejsze etapy życia poetki, jej niezapomniane cytaty, wyklejanki i rysunki dziecięce. Od 19 do 21 września będzie ona dostępna w Izbie Regionalnej Gminy Książ Wlkp. i można ją obejrzeć w godzinach pracy Biblioteki Publicznej.

Wystawa poświęcona życiu i twórczości Wisławy Szymborskiej/Fot. D. Górna

Po obejrzeniu wystawy nadszedł czas na mały poczęstunek i zwiedzanie nowego obiektu sportowego. W tym czasie do koncertu przygotowywali się muzycy z Ogniska Walusia, którzy zaproponowali seniorom krótką muzyczną ucztę. A po niej przyszedł czas na deser. Zwieńczeniem wydarzenia było wspólne przejście na ksiąski rynek. Tam o godz. 20.00 rozpoczął się spektakl uliczny pt. „Kaspar” w wykonaniu aktorów Teatru Biuro Podróży.

Spektakl “Kaspar” w wykonaniu aktorów Teatru Biuro Podróży/Fot. D. Górna

Spektakl w reżyserii Pawła Szkotaka opowiada historię Kaspara Hausera, który de facto jest postacią historyczną i nazywany był sierotą Europy. Kaspar wychowywał się bez kontaktu z ludźmi, a jego jedyną zabawką z dzieciństwa był konik. 26 maja 1828 roku pojawił się w tajemniczych okolicznościach na ulicach Norymbergi. Mieszkańcy miasta nie wiedzieli co zrobić z tajemniczym przybyszem.

Zostaw komentarz