||||

Pożar domu i zerwany dach. Dwa niebezpiecznie zdarzenia związane z pogodą

zarwany dach Szołdry
fot. Czytelnik TZŚ

Warunki pogodowe dały się we znaki mieszkańcom budynku wielorodzinnego w Szołdrach (gm. Brodnica) oraz rodzinie z Jezior Małych (gm. Zaniemyśl).


VW_Berdychowski_400_150(1)

Około godziny 11 nad gminą Brodnica przeszła burza. Załamanie pogody nie tylko spowodowało wiatrołomy, ale również doprowadziło do poderwania części papy na budynku wielorodzinnym w Szołdrach. Wiatr mógł zerwać nawet około 80 metrów kwadratowych papy nawierzchniowej.

Do wnętrza budynku lała się woda. Strażacy próbowali minimalizować straty, ale bez okrycia dachu było to praktycznie niemożliwe. Ciągle padał deszcz. Dopiero po nałożeniu plandeki dostarczonej z gminnego centrum zarządzania kryzysowego w Brodnicy, się to udało.Mniej więcej w tym samym czasie doszło do pożaru budynku jednorodzinnego we wsi Jeziory Małe w gminie Zaniemyśl. Tam prawdopodobnie od uderzenia pioruna zapaliło się poddasze. Na miejscu działały zastępy z terenu powiatu średzkiego oraz poznańskiego, w tym jednostki JRG ze Środy Wielkopolskiej oraz Poznania. Straty, dzięki szybkiej akcji gaśniczej, ograniczyły się jedynie do uszkodzeń na poddaszu. Ogień nie wydostał się przez dach, ani też nie zszedł niżej, na część mieszkalną budynku.

Jeden komentarz

Zostaw komentarz