|

Adrian Stempniak ścigał się z Rafałem Majka

adrian stempniak
Adrian Stempniak ma za sobą kolejny udany wyścig

Adrian Stempniak, z powodzeniem wystartował w VI edycji wyścigu „Małopolska Majka Days” w Dobrzycach. Kolarz ze Śremu dwukrotni stanął na podium.


VW_Berdychowski_400_150(1)

Kolarskie święto z udziałem medalisty olimpijskiego – Rafała Majki, odbyło się w ostatnią niedzielę wakacji. Zawodnicy mieli o wyboru trzy dystanse z licznymi wzniesieniami. Na starcie obok Rafała Majki stanął Adrian Stempniak ze Śremu. Rywalizował ona na liczącym 57 km dystansie MedioFondo, gdzie wprowadzono także klasyfikację „Open Policjant”.

Śremianin ukończył wyścig z czasem 1:32,58 co dało mu wysokie 5 miejsce w klasyfikacji open w gronie 180 zawodników. Adrian Stempniak dwukrotnie stanął jednak na podium. Odebrał bowiem srebrne medale za drugie miejsce w kategorii wiekowej M3, a także stanął na drugim stopniu wśród startujących policjantów.

Dodajmy, że to nie jedyny podczas tegorocznych wakacji udany występ śremianina. 30 lipca z powodzeniem walczył w Mistrzostwach Polski Policji, które odbyły się w ramach Orlen Tour de Pologne Amatorów w Karpaczu. Na trasie stanęło ponad tysiąc zawodników, w tym ponad setka policjantów. Adrian Stempniak liczącą 83 km trasę ukończył w dwie i pół godziny zajmując wysokie, 32 miejsce w klasyfikacji open. Uzyskany czas był z kolei trzecim wśród policjantów, co dało śremianinowi brązowy medal.

Zostaw komentarz