|||

Tak powitała nowy rok szkolny społeczność SP nr 2 w Śremie

rozpoczęcie roku szkolnego w SP2 (17)
Pierwszoklasiści po uroczystym ślubowaniu dostali dyplomy i swoje pierwsze worki do szkoły/Fot. W. Kaptur

W poniedziałkowy poranek, 4 września zajrzeliśmy do Szkoły Podstawowej nr 2 im. ks. P. Wawrzyniaka w Śremie. Obserwowaliśmy uczniów, z jakim nastawieniem wracają po wakacjach do szkoły oraz jak przywitano pierwszoklasistów, dla których to był jeden z najważniejszych dni w życiu.


VW_Berdychowski_400_150(1)

Przed godziną 10.00 przed budynkiem szkoły zaczęli zbierać się uczniowie i wymieniać wspomnieniami z wakacji. Następnie zaproszono wszystkich na szkolne boisko, gdzie miał rozpocząć się apel. Pierwszoklasiści usiedli na krzesełkach wraz ze swoimi wychowawczyniami, a inne klasy ustawiły się wokół. Odśpiewano hymn państwowy i wprowadzono sztandar szkoły.

Fot. W. Kaptur

Każdy człowiek to swoista księga. Zapisujemy swoje życie na kartach książki. Rozpoczynamy jeden rozdział, następnie kończymy go… Dziś możecie zdecydować, jak potoczy się wasz kolejny rok, ponieważ zaczynamy od białej kartki. Tylko od was zależy, jakimi treściami zapiszecie tę kartkę

– zaznaczał w swoim przemówieniu dyrektor szkoły Bogusław Banachowicz

Zapewnił również, że pierwszoklasiści mogą liczyć na całe grono pedagogiczne oraz na pomoc ze strony starszych kolegów. Podziękował również rodzicom za zaufanie.Fot. W. Kaptur

To dla was wielka przygoda. Poznacie nowe drogi. I nie bójcie się śmiało patrzeć w przyszłość

mówił Banachowicz do nowych uczniów

Głos zabrała również przewodnicząca rady rodziców, Monika Mencel. Pierwszoklasiści po uroczystym ślubowaniu dostali dyplomy i swoje pierwsze worki do szkoły. Nadszedł również czas na część artystyczną, gdzie wyrecytowano wiersz i zaśpiewano piosenkę. Po uroczystości uczniowie rozeszli się do swoich klas omówić sprawy organizacyjne i powspominać wakacje. Oczywiście na szkolnych korytarzach nie zabrakło pięknych dekoracji, które umiliły dzieciom powrót do nauki.

Zostaw komentarz