|||

174 tys. zł na drogę w Zakrzewicach. Gmina podjęła uchwałę

Polna droga pomiędzy dwoma polami
fot. Pixabay
Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Gmina Książ Wielkopolski pozyskała w drugim rozdaniu niemal 174 tysięcy złotych na inwestycje drogowe. Środki te zostały już wprowadzone do budżetu gminy.


Berdychowski Wv

1 września w Książu Wielkopolskim odbyła się nadzwyczajna sesja rady miejskiej. Na sesji radni w niepełnym składzie głosowali nad dwoma projektami uchwał: jeden dotyczył zmiany w WPF gminy na lata 2023-2030, drugi natomiast związany był ze zmianami w budżecie gminy na ten rok. Oba projekty uchwał zostały przyjęte jednogłośnie (14 głosów za przy jednym nieobecnym).


Tydzień w kółko
Tydzień w kółko
Śrem Nasze Miasto 320x320 Komórki

Zmiany w obu uchwałach były konieczne z uwagi na fakt, że gmina Książ Wielkopolski otrzymała z urzędu marszałkowskiego grant w wysokości blisko 174 tys. zł z przeznaczeniem na inwestycje w drogi dojazdowe do pól.

Gdzie gmina będzie realizować inwestycje z wykorzystaniem tych środków finansowych?

– Zadanie to wskazaliśmy w miejscowości Zakrzewice, gdzie już mamy podbudowę drogi, a teraz byśmy to chcieli przykryć „dywanikiem”. Niezrealizowanie tego zdania skutkowałoby tym, że byśmy musieli te pieniądze oddać walkowerem. Wtedy zamknęlibyśmy sobie drogę, by w listopadzie aplikować o środki na drogi śródpolne w kolejnym roku budżetowym. Nie chciałbym takiej sytuacji, że pieniądze mogą do nas wpłynąć, a my ich nie potrzebujemy.

– Teofil Marciniak, burmistrz Książa Wielkopolskiego o pozyskaniu środków na drogi dojazdowe do pól.

Burmistrz wyjaśnił, że całe to przedsięwzięcie działo się bardzo szybko. Przed trzema tygodniami gmina dowiedziała się, że może otrzymać środki, ale musi mieć już m.in. projekt drogi. – Trzeba było szybko znaleźć projektanta, który przygotuje nam tę dokumentację na Zakrzewice oraz kosztorys. To właściwie działo się z godziny na godzinę – tłumaczy T. Marciniak.

Zastrzyk gotówki dla gminy Brodnica

Zostaw komentarz