||

Warto rozglądać się po Śremie. Można znaleźć włóczkowe cudeńka

page

Kilka miesięcy temu na Facebooku powstała grupa pn. Random Acts of Crochet Kindness, co można tłumaczyć jako „przypadkowe działania szydełkowej uprzejmości”. Grupa ma kilkanaście tysięcy członków w całym kraju, również śremian. Jak działają?


VW_Berdychowski_400_150(1)

Random Acts of Crochet Kindness to w wolnym tłumaczeniu „przypadkowe działania szydełkowej uprzejmości”. Pomysł ten narodził się w Stanach Zjednoczonych i cieszy się coraz większą popularnością w Polsce. W akcję zaangażowało się kilkanaście tysięcy osób, również śremian.

Na czym polega Random Acts of Crochet Kindness?

Członkowie wspomnianej facebookowej grupy wykonują różne, najczęściej drobne szydełkowe prace, takie jak: zwierzątka, owoce, warzywa, robaczki etc. Czasem zdarzają się większe formy jak czapki czy torebki. Wszystko zależy od pomysłu osoby, która angażuje się w akcję.

W skrócie mówiąc, polega to na tym, że osoby szydełkujące robią drobne rzeczy i podrzucają je w różne miejsca. A wszystko po to, aby przypadkowa osoba je znalazła i uśmiechnęła się

– wyjaśnia Katarzyna Siejak, śremianka, która kilka dni temu dołączyła do akcji

Pani Kasia dopiero zaczęła swoją przygodę z akcją Random Acts of Crochet Kindness. – Podrzuciłam jedną paczuszkę u siebie w pracy, drugą w Lidlu a trzecią u jednego ze śremskich fryzjerów – zdradza śremianka.

Fot. K. Siejak

Być może ktoś już znalazł włóczkowe cudeńka pani Kasi? Być może więcej osób, lubiących szydełkowanie, dołączy do tej akcji? Dlaczego warto?

Bo szydełkowanie to moja pasja, a jeśli przy okazji można sprawić komuś uśmiech czy poprawić dzień to czemu nie! W tych czasach brakuje życzliwości i niesienia dobra dla innych. Byłoby miło, gdyby więcej osób się w tę akcję zaangażowało. Ludzie tak są nauczeni, że nie robi się bezinteresownych rzeczy. Nie mają też często śmiałości zabrać tych podrzucanych rzeczy, pomimo że jest dołączona karteczka z informacją o akcji

– tłumaczy K. Siejak

Na wspomnianej kartce jest link do grupy i informacja o tym, że włóczkowa niespodzianka nie jest przypadkowa i że można ją śmiało zabrać do domu.

Zostaw komentarz