|||

Ul. Leśna w Dąbrowie zyskała nowe oblicze

remont leśnej w Dąbrowie (7)
O modernizację ul. Leśnej mieszkańcy Dąbrowy dopominali się od wielu lat/Fot. D. Górna

Na ten moment mieszkańcy Dąbrowy czekali wiele lat. Marzyli o drodze asfaltowej i w końcu się doczekali. Mowa o modernizacji ulicy Leśnej, która z drogi szutrowej przeobraziła się w asfaltową. Ale nie na całej długości. Dlaczego?


VW_Berdychowski_400_150(1)

O tym, że na ul. Leśnej w Dąbrowie powstaje nowa nawierzchnia poinformowali nas sami mieszkańcy wsi. Okazuje się, że już od piątku, 25 sierpnia trwały prace nad poszerzeniem drogi, jej wyrównaniem, utwardzeniem aż wreszcie wylano asfalt.

O modernizację ul. Leśnej mieszkańcy Dąbrowy dopominali się od wielu lat. W ich imieniu do władz samorządowych występowała sołtys wsi. W końcu starosta znalazł środki w budżecie i zlecił modernizację ul. Leśnej. Za prace na 150 metrowym odcinku odpowiada firma PUH Cynk z Sosnowca. Wykonuje ona zadanie zlecone przez Powiatowy Zarząd Dróg. Koszt tej inwestycji to 200 tys. zł.Nowa nawierzchnia pojawiła się na odcinku od skrzyżowania ul. Śremskiej, Wiejskiej, Grodzewskiej i Leśnej aż do zielonej tablicy z nazwą miejscowości. Dalej droga z powiatowej przechodzi w gminną. O tym, czy również tamten odcinek zostanie zmodernizowany, zadecyduje śremski ratusz.

Wniosek został złożony. W tym roku planujemy ten odcinek chociaż utwardzić. Lecz w przyszłym roku postaramy się o dokończenie inwestycji

– zapewnia sołtys Beata Narożna

Zostaw komentarz