||||||

Rozkład jazdy na weekend (25-27 sierpnia). Wydarzenia w Śremie i okolicy

dozynki-w-Kolacinie-2022-431
Weekend upłynie nam pod hasłem święta plonów/fot. arch. red.

Przed nami przedostatni wakacyjny weekend, który obfituje w wiele ciekawych wydarzeń. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie!


VW_Berdychowski_400_150(1)

Weekend rozpoczniemy już w piątkowy wieczór. W swoje progi zaprasza świetlica Iskra w Psarkiem, która organizuje warsztaty z komponowania suchych kwiatów. Start o godz. 19.00.

Warsztaty z komponowania suchych bukietów

Z kolei Śremski Ośrodek Kultury również w piątek zaprasza na kino plenerowe. Seans tradycyjnie już odbędzie się w amfiteatrze przy plaży miejskiej. Zaplanowano pokaz filmu pt. “Furia” z Bradem Pittem w roli głównej. Początek godz. 21.00.Kino plenerowe w amfiteatrze

Sobota ze smaczną gęsiną

Wielkopolska Izba Rolnicza w Poznaniu WIR w Śremie, Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi Nowieczek oraz sołectwo Nowieczek zapraszają do Nowieczka na tradycyjne „Święto gęsi”. Tego dnia będą królować potrawy z gęsiny. Imprezę umili również występ mażoretek LKS Zawisza Dolsk oraz zespołu folkowego TYTKA. Dopełnieniem wydarzenia będzie zabawa taneczna z zespłem Trans-x. Wśród atrakcji towarzyszących znajdzie się m.in. festiwal dmuchanych zamków, stoiska z zabawkami, gry i zabawy prowadzone przez profesjonalnych animatorów, maskotki prezentujące postaci z bajek, stoiska gastronomiczne KGW oraz stoiska z napojami.

Nowieczek zaprasza na Święto Gęsi

Również w sobotę o godzinie 17.00 na stadionie miejskim w Śremie swój pierwszy mecz przed własną publicznością w sezonie 2023/2024 zagra Warta Śrem. Warto wpaść, by chłopakom pokibicować.

Mecz Warta Śrem – Krobianka Krobia na stadionie miejskim w Śremie

Z kolei Bar MAK Łasuch zaprasza na muzyczne zakończenie wakacji w Jarosławkach. Początek imprezy zaplanowano na godzinę 19.00.

Zakończenie wakacji w Jarosławkach

Tradycyjnie na weekend poleca się Grzybek na plaży miejskiej w Śremie. W piątek zagrają Massey, Sophi i Szeryf. Natomiast w sobotę czas umilać będzie DJ Ricken. Start godz. 20.00.

Dożynkowa niedziela

Na niedzielny poranek poleca się Śremski Sport, który organizuje kolejny rajd rowerowy. Tym razem trasa powiedzie do Nowego Dębca. Start godz. 9.00.

Rajd rowerowy ze Śremskim Sportem

Niedziela upłynie nam także pod hasłem święta plonów. Tego dnia warto zajrzeć do Żabna. Na ten dzień bowiem zaplanowano dożynki gminno-sołecko-parafialne. Program wydarzenia jest bardzo ciekawy. O godzinie 14.00 rozpocznie się uroczysta msza święta dziękczynna w kościele parafialnym pw. św. Jakuba w Żabnie. Po mszy przez wieś przejdzie barwny korowód, a główna impreza odbędzie się na boisku sportowym.

Zaproszenie na dożynki w Żabnie 2023

Również gmina Zaniemyśl zaprasza mieszkańców oraz sympatyków gminy na doroczne święto plonów, które odbędzie się na terenie Amfiteatru w Zaniemyślu. Obchody Gminno-Parafialnych Dożynek rozpocznie msza święta o godzinie 14.00 w kościele pw. św. Wawrzyńca, następnie tradycyjny korowód przejdzie na teren przy Amfiteatrze, gdzie odbędzie się część obrzędowa, którą poprowadzi Zespół Tańca Ludowego „Moraczewo”. Będą też występy i koncerty.

Zaproszenie na dożynki gminno-parafialne w Zaniemyślu

Z kolei gospodarzem tegorocznych dożynek powiatowo-gminnych są starosta śremski Zenon Jahns oraz burmistrz Książa Wlkp., Teofil Marciniak. Dożynki odbędą się w niedzielę w ksiąskim amfiteatrze. Rozpoczną się o godzinie 15.00 mszą świętą dziękczynną w kościele pod wezwaniem NMP Wniebowziętej i świętego Mikołaja, po czym uczestnicy w korowodzie przejdą do Amfiteatru, gdzie odbędzie się ceremoniał dożynkowy połączony z występami artystycznymi.

W tym roku dożynki powiatowo-gminne odbędą się w Książu Wlkp.

Zostaw komentarz