Co warto wiedzieć na temat kredytu technologicznego?

Pexels Cowomen 2041383
Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Jeżeli przedsiębiorca zastanawia się nad tym, skąd pozyskać dodatkowe środki na rozwój firmy, to powinien pomyśleć o wnioskowaniu o przyznanie dofinansowania. Za pomocą kredytu technologicznego możliwe staje się sfinansowanie zakupu nowych technologii, usprawnienie prowadzonego biznesu.


Berdychowski Wv

Dla kogo jest przeznaczony kredyt technologiczny?

Kredyt technologiczny jest rozwiązaniem przeznaczonym dla osób prowadzących działalność gospodarczą w ramach programu fundusze europejskie dla nowoczesnej gospodarki. Składa się z dwóch elementów, a mianowicie z kredytu udzielonego przez bank komercyjny i dotacji z Banku Gospodarstwa Krajowego. Po otrzymaniu premii technologicznej następuje automatycznie spłacenie części kredytu technologicznego. Rozwiązanie to jest przeznaczone dla wszystkich firm, które spełniają wymagania, co dotyczy przede wszystkim mikro i małych przedsiębiorstw. Warto wnioskować o kredyt technologiczny, bo to właśnie dzięki niemu możliwe staje się rozpoczęcie produkcji towarów lub świadczenie usług, które pozwalają na rozwój firmy, jej usprawnienie, podniesienie jakości, zwiększenie zysków.


Tydzień w kółko
Tydzień w kółko
Śrem Nasze Miasto 320x320 Komórki

W pierwszej kolejności trzeba załatwić promesę kredytową lub warunkową umowę kredytu technologicznego w banku komercyjnym. Następnym krokiem będzie złożenie wniosku do Banku Gospodarstwa Krajowego o przyznanie premii technologicznej, który zostanie rozpatrzony w oparciu o dokument udzielony przez instytucję bankową. Następnie podpisuje się umowę kredytową z bankiem i umowę o dofinansowanie konkretnego projektu z Bankiem Gospodarstwa Krajowego. Trzeba jeszcze wnioskować o wypłatę premii technologicznej przesłanej do banku, w którym zaciągnięto zobowiązanie finansowe na innowacje.

Jakie zalety mają kredyty technologiczne?

Dofinansowania dla firm 2023 umożliwiają wdrożenie innowacji, dzięki którym możliwe staje się rozwijanie przeprowadzonego biznesu, usprawnienie jego działania. Dotacje unijne to dodatkowe źródło pieniędzy, których najczęściej brakuje mikro i małym przedsiębiorstwom. Z dofinansowaniem zdecydowanie łatwiej osiągnąć założone cele, zwiększyć konkurencyjność firmy na rynku. Będzie ona również pozytywnie postrzegana przez klientów i kontrahentów, jako innowacyjny i postępowy podmiot.

Przeczytaj więcej na temat dotacji dla firm na: https://www.argonavi.pl/

Warto zdecydować się na kredyt technologiczny ze względu na korzystne warunki finansowe, które wynikają między innymi z niższej stopy procentowej w porównaniu do tego, co oferują komercyjne banki klientom biznesowym. Kolejnym plusem będzie możliwość przeszkolenia swoich pracowników i podniesienia ich kwalifikacji pod kątem technologicznym. Za pomocą kredytu technologicznego uzyskuje się środki, które można przeznaczyć na sfinansowanie badań i rozwój podczas opracowywania nowych produktów i usług.

Zostaw komentarz