||

O włos od tragedii. Policjanci i ratownicy z Gostynia uratowali młodą kobietę

policja gostyń
W poszukiwaniach wzięli udział policjanci z Gostynia oraz ratownicy Wielkopolskiej Grupy Poszukiwawczo – Ratowniczej SIRON oddział Gostyń./fot. KPP Gostyń

To historia zza miedzy, która powinna być przestrogą dla naszych czytelników. Okazuje się, że naprawdę niewiele trzeba, by doszło do tragedii. Gostyńscy policjanci wraz z ratownikami Wielkopolskiej Grupy Poszukiwawczo – Ratowniczej SIRON odnaleźli młodą kobietę. Trafiła pod opiekę lekarzy.


VW_Berdychowski_400_150(1)

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu przyjął telefoniczne zgłoszenie o zaginięciu młodej kobiety. Według relacji najbliższych jej osób, opuściła miejsce zamieszkania w okolicznościach, które mogły świadczyć o tym, że jej życie lub zdrowie jest zagrożone. Natychmiast rozpoczęły się jej poszukiwania, w których wzięli udział policjanci z Gostynia oraz ratownicy Wielkopolskiej Grupy Poszukiwawczo – Ratowniczej SIRON oddział Gostyń.

Około godziny 3.00 nad ranem policjanci z Wydziału Kryminalnego znaleźli w lesie motorower, którym poruszała się zaginiona. Bardzo dokładnie sprawdzili pobliski teren. W odległości około 100 metrów od pojazdu zauważyli leżącą na ziemi kobietę. Miała przemoczoną od deszczu odzież i była wychłodzona. Również nie reagowała na żadne bodźce zewnętrzne, a kontakt z nią był utrudniony.Policjanci i ratownicy SIRON natychmiast przystąpili do udzielania jej pierwszej pomocy. Kobieta została znaleziona w miejscu, do którego dojazd karetki pogotowia był niemożliwy. Poszkodowana została przetransportowana poza obręb lasu przez ratowników z grupy poszukiwawczo – ratowniczej i tam przekazana załodze pogotowia ratunkowego.

Dzięki determinacji i zaangażowaniu policjantów oraz ratowników z grupy poszukiwawczo – ratowniczej nie doszło do tragedii.

Pamiętaj! Jeśli znajdujesz się z stanie kryzysu emocjonalnego, poproś o pomoc, nie czekaj aż będzie za późno. Jeśli znasz kogoś, kto znajduje się w kryzysie emocjonalnym nie bądź obojętny. Skorzystaj z Kryzysowego Telefonu Zaufania pod nr 116 123 lub Młodzieżowego Telefonu Zaufania pod nr 116 111.

Zostaw komentarz