Oszuści znów działają metodą – na policjanta. Seniorzy stracili niemal 300 tys. zł
Komenda Powiatowa Policji w Śremie ponownie uczula seniorów, choć nie tylko, na działania oszustów, którzy nadal działają metodą „na policjanta”/fot. pixabay
  • Home
  • Na sygnale
  • Oszuści znów działają metodą – na policjanta. Seniorzy stracili niemal 300 tys. zł

Oszuści znów działają metodą – na policjanta. Seniorzy stracili niemal 300 tys. zł

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Komenda Powiatowa Policji w Śremie znów uczula seniorów, choć nie tylko, na działania oszustów, którzy nadal działają metodą „na policjanta”. Kilku seniorów z Wielkopolski w sumie straciło niemal 300 tys. zł.


Berdychowski Kwiecien2 2024

Niestety, przestępcy nie ustają w poszukiwaniu kolejnych ofiar i oszukują, już nie tylko seniorów. Na szczęście nie mamy sygnałów o tym, aby działali w powiecie śremskim. Jednak apelujemy o czujność, bowiem funkcjonariusze w Wielkopolsce, praktycznie każdego dnia, odbierają kolejne zgłoszenia dotyczące oszustw, głównie metodą „na policjanta”

– informuje podinsp. Ewa Kasińska z KPP w Śremie.

Poznańscy policjanci poinformowali o tym, że do dwóch seniorów zadzwonił mężczyzna, który przedstawił się jako policjant i powiedział, że ich bliska osoba spowodowała groźny wypadek drogowy. Dodał, że jest możliwość, aby członek rodziny uniknął odpowiedzialności karnej i wyszedł z więzienia za kaucją, ale konieczne jest przekazanie gotówki. Starsze osoby zawierzyły oszustom, po czym przekazały wszystkie swoje oszczędności nieznanemu mężczyźnie, który przyszedł do ich domu. Tym sposobem stracili łączenie ponad 260 tysięcy złotych.

Z kolei policjanci z Wrześni informują o tym, że 81–letni senior dał się nabrać na historię mężczyzny, który przedstawił się jako inspektor Policji i opowiadał o tajnej akcji jaką będzie przeprowadzał, informując jednocześnie, że brakuje mu na to środków. Przekonał starszego pana, że „musi pomóc Policji w ujęciu przestępców”. Senior dał się nabrać, zapakował 30 tysięcy złotych w reklamówkę i wyrzucił przez okno.Historie znane i ciągle powtarzane. Niestety, mimo licznych i częstych policyjnych komunikatów, kampanii społecznych i zaangażowania różnych instytucji i mediów w nagłaśnianie kolejnych spraw, kolejni seniorzy, ale też ludzie młodzi, padają ofiarami oszustów. Dlatego tak ważne jest to, aby nadal nagłaśniać kolejne sprawy i mówić o tym, jak działają przestępcy. Uświadamiając mieszkańców można pomóc ochronić im oszczędności życia i zaoszczędzić sporo stresu

– podkreśla E. Kasińska.

Zostaw komentarz