|

Wujek pokusił się na świnkę-skarbonkę. Mała śremianka okradziona z oszczędności

skarbonka, różowa świnka skarbonka
fot. Pixabay

Każdy z nas, będąc dzieckiem, cieszył się, gdy od wujków i ciotek otrzymywał drobne, które następnie wkładał do skarbonki. Zapewne z tego też cieszyła się młoda śremianka. Dziewczynka jednak została okradziona… przez wujka.


VW_Berdychowski_400_150(1)

28-letni włamywacz, wraz z kompanem, został zatrzymany przez śremską policję po tym, jak włamali się do mieszkania, które należało do siostry jednego z nich.

Dwóch mieszkańców gminy Książ Wielkopolski włamało się do mieszkania, z którego ukradli porcelanową, różową skarbonkę w kształcie „świnki” i znajdujące się w niej pieniądze w kwocie 500 złotych

– podinsp. Ewa Kasińska, oficer prasowy KPP Śrem

Cała sprawa została zgłoszona 9 lipca do Komendy Powiatowej Policji w Śremie, która przekazała ją do Wydziału Kryminalnego w celu dalszych dochodzeń.Według ustaleń policji, podczas nieobecności mieszkańców, dwóch mężczyzn z gminy Książ Wielkopolski dokonało włamania do mieszkania i ukradło porcelanową skarbonkę w różowym kształcie “świnki”, w której znajdowało się 500 złotych.

Co szczególnie zaskakujące, jeden z włamywaczy był bratem właścicielki mieszkania oraz wujkiem dziewczynki, której należała skarbonka z pieniędzmi. Niestety, 28-latek zaraz po kradzieży rozbił skarbonkę, a tym samym skradł pieniądze swojej siostrzenicy.

Zostaw komentarz