zielony kontener wypełniony odpadami głownie roślinnymi
Teren parkingu, gdzie odbędą się Urodziny Miasta Śrem jest już w zasadzie wysprzątany / fot. M. Czubak
  • Home
  • Aktualności
  • Tyle kosztowało sprzątanie placu pod Urodziny Miasta Śrem. Urząd podał kwotę

Tyle kosztowało sprzątanie placu pod Urodziny Miasta Śrem. Urząd podał kwotę

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Poznaliśmy dokładne wyliczenia związane z uporządkowaniem terenów, na których już niebawem odbędą się Urodziny Miasta Śrem.


Berdychowski Kwiecien2 2024

  • Sprzątanie placu pod Urodziny Miasta Śrem kosztowało 20,574 zł brutto.
  • Teren pod koncert jak i pod parking zostały użyczone nieodpłatnie.
  • Organizator ma już wszystkie opinie – są one pozytywne.
  • Urodziny Miasta Śrem rozpoczną się 4 sierpnia o godzinie 16.00.
  • Na imprezie wystąpią: Ignacy oraz Agnieszka Chylińska.

Urodziny Miasta Śrem to największa impreza kulturalna w naszym mieście w tym roku. Popularne Dni Śremu w tym roku w nowej formule i we współpracy z RMF MAXX odbędą się na parkingu należącym do PGO S.A. Odlewnia Żeliwa Oddział w Śremie. Z kolei miejsca parkingowe przygotowane dla osób, które na imprezę masową dotrą swoimi samochodami, zostały wyznaczone na terenie należącym do gminnej spółki PGK. Teren ten znajduje się u zbiegu ulic Staszica i 750-lecia, w sąsiedztwie Pizzeri Tropicana.

Oba te miejsca, zanim zostaną przekazane do wykorzystania na potrzeby imprezy masowej, muszą wcześniej zostać odpowiednio przygotowane. Spytaliśmy w ratuszu, ile dokładnie to kosztowało. Czyli innymi słowy, ile urząd na ten cel wydał z pieniędzy śremskich podatników.Urodziny Miasta Śrem. Letnia trasa koncertowa RMF MAXX „Lato #naMAXXa”

– Zlecenie uporządkowania terenów u zbiegu ul. Grunwaldzkiej i ul. Staszica w Śremie obejmujące uporządkowanie gazonów i terenów zieleni przez wykoszenie trawy, odchwaszczenie terenów utwardzonych, cięcia kształtujące żywopłoty oraz usunięcie leżących martwych drzew, śmieci i innych zalegających zanieczyszczeń opiewa na kwotę 20.574,00 zł brutto.

– Adrian Wartecki z Pionu Komunikacji Społecznej i Informatyzacji Urzędu Miejskiego w Śremie

Teren pod Urodziny Miasta przekazano za darmo

Wielu mieszkańców pytało również o to, ile kosztowało wynajęcie odlewniczego parkingu, gdzie odbędą się koncerty w ramach tegorocznych Dni Śremu. Do redakcji docierały również pytania w sprawie drugiego z placów. Czy gminna spółka zażądała zapłaty? Miałą do tego pełne prawo.

Tutaj należy wskazać, że zarówno prezes Paweł Wojna z PGK, jak i Jakub Kołakowski, dyrektor śremskiego oddziału PGO S.A. wykazali się dobrodusznością i nie zawołali nawet złotówki za wynajęcie placów. – Nieruchomość została użyczona gminie nieodpłatnie – wyjaśnia Wartecki.

Ratusz analizuje otrzymane opinie

Jeszcze kilka dni temu informowaliśmy naszych czytelników, że do ratusza nie wpłynęły wszystkie opinie w sprawie imprezy masowej. To się zmieniło w miniony wtorek, już po naszej publikacji.

Dni Śremu 2023 – Urodziny Miasta Śrem. O szczegółach wydarzenia opowiada Anna Szmyt-Baranowska

Urząd Miejski w Śremie oczekiwał jedynie na opinię Sanepidu i ją otrzymał. Podobnie, jak wszystkie wcześniejsze, także i PSSE w Śremie wydała pozytywną opinię w sprawie zorganizowania wydarzenia o charakterze imprezy masowej.

Teraz przed organizatorem jedynie oczekiwanie na wydanie zgody na Urodziny Miasta Śrem z urzędu miejskiego.

– Decyzja zostanie wydana po analizie dokumentów niezbędnych do zorganizowania imprezy masowej.

zaznacza Adrian Wartecki.

Urodziny Miasta Śrem. Kto wystąpi na imprezie?

W Śremie zagra Ignacy. Pod tym pseudonimem kryje się Ignacy Błażejowski – polski piosenkarz, autor tekstów i kompozytor. Gwiazdą wieczoru będzie Agnieszka Chylińska, która po raz ostatni koncertowała w Śremie w czerwcu 2017 roku, podczas Dni Śremu.

Tegoroczne, inne niż zwykle Dni Śremu, rozpoczną się 4 sierpnia o godzinie 16.00.

1 Comments Text

Zostaw komentarz