Pókolonie z robotami? – to możliwe!

home-made-robot-desk

Lato to czas będący dla rodziców dodatkowym wyzwaniem: jak znaleźć zajęcia dzieciom, kiedy nie ma szkoły? Jedną z popularniejszych opcji dla zapracowanych rodziców są półkolonie, doceniane zwłaszcza przez rodziny z dużych miast takich jak Poznań. Uczęszczając na takie zajęcia, dzieci w różnym wieku mają zazwyczaj zapewnioną nie tylko rozrywkę, ale i również zajęcia edukacyjne.


VW_Berdychowski_400_150(1)

Półkolonie Poznań często mają motywy tematyczne, (np. zajęcia sportowe), a jednym z ciekawszych z nich są “półkolonie z robotami”. Czym charakteryzują się te zajęcia pozalekcyjne?

Nauka programowania: zero nudy na każdych zajęciach!

Półkolonie z robotami to nic innego jak zajęcia dodatkowe dla dzieci i młodzieży, zapewniające rozrywkę w postaci warsztatów z programowania i robotyki. Wysyłając swoje dzieci na taką półkolonię, nie musisz obawiać się, że na każdych zajęciach będą siedzieć przed komputerem, studiując całe dziesiątki linijek komputerowego kodu. Takie podejście szybko odstraszyłoby początkujących, już nie mówiąc o tym, jak prędko znudziłoby się każde dziecko. Podczas półkolonii organizowanych przez firmy takie jak GO4Robot® programowanie uczone jest podczas np. budowania robotów ze specjalnych zestawów LEGO, takich jak zaawansowane zestawy z serii Lego Mindstorms.Dziecko może mieć okazję wykorzystać klocki LEGO, by skonstruować własnego robota i wprawić go w ruch. Inna forma nauki programowania to tworzenie prostych gier, którymi potem mogą się pochwalić rodzicom czy kolegom i koleżankom. Robotyka i programowanie to oczywiście niejedyne z zajęć na półkoloniach GO4Robot®: w zależności od wieku, na dzieci mogą czekać zajęcia sportowe, sensoplastyka, czy gry planszowe (nie tylko nawiązujące do robotyki). Mówiąc krótko, po takim dniu twoje dziecko prawdopodobnie wróci do domu przyjemnie zmęczone, ale na pewno szczęśliwe!

Co da Twojemu dziecku robotyka Lego?

Uczestnictwo w zajęciach z programowania robotów to coś więcej niż tylko zajęcie dla twojego dziecka, dzięki któremu nie musisz martwić się, czym zajmuje się w domu, albo na podwórku, kiedy Ty jesteś w pracy. Warsztaty z robotami rozwijają także takie umiejętności dziecka jak rozwiązywanie problemów oraz zwiększa jego kreatywność. Co więcej, poprzez wspólną zabawę z innymi dziećmi uczestnicy warsztatów programowania rozwijają również swoje zdolności społeczne: uczą się komunikować z dziećmi w różnym wieku, negocjować czy po prostu wyrażać swoje uczucia i emocje. Nie zapominajmy oczywiście o tym, że taka wczesna nauka programowania w formie zabawy ma ogromną szansę zaowocować w późniejszych latach. Nie da się przecież ukryć, że ze względu na ciągle rosnące znaczenie wszelkich technologii informacyjnych, każdy, kto potrafi programować, ma szansę na lepszą przyszłość. Jeżeli więc zaprezentujesz dziecku programowanie w przystępnej formie klocków lego Education, istnieje spora szansa, że załapie bakcyla, i zwykła zabawa stopniowo przerodzi się w prawdziwą pasję.

Nauka programowania robotów, czyli wyjątkowe zajęcia pozalekcyjne.

Poza ogromnymi korzyściami dla młodych uczestników takimi jak rozwijanie umiejętności społecznych i nauka podstaw robotyki, na półkoloniach korzystają również rodzice. Przygotowanie dzieci na te warsztaty nie zabiera im wiele czasu: każde zajęcia przygotowane są przez specjalistów i odbywają się pod czujnym okiem doświadczonych opiekunów, a wszystkie dzieci mają zapewnione wyżywienie. Butelka wody, jakaś przekąska i ewentualnie krem do opalania: to wszystko, czego dzieci potrzebują do nauki tego, jak można programować roboty. Warto mieć też na uwadze, że firmy takie jak GO4Robot® organizują również zajęcia dla dzieci w każdym wieku (także wieku przedszkolnym), a także przyjęcia urodzinowe. Co więcej, wbrew stereotypom o programowaniu, budowanie, konstruowanie, a następnie programowanie to zajęcia nie tylko dla chłopców. Zajęciami, podczas których programuje się konstrukcje z klocków, interesują się także dziewczynki. Każde z takich zajęć to szansa na zarażenie dziecka przydatną pasją, warto więc przyjrzeć się tej ofercie i zainwestować w przyszłość pociechy.

Zostaw komentarz