Program Czyste Powietrze – śremski ratusz ostrzega przed nieuczciwymi firmami

zawór, rury
fot. Pixabay
Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Rozważny wybór firm instalacyjnych i dostawców urządzeń ciepłowniczych – klucz do sukcesu programu „Czyste Powietrze”. Ratusz w Śremie ostrzega przed nieuczciwymi kontrahentami.


Berdychowski Wv

Program „Czyste Powietrze” stanowi niezwykle istotną inicjatywę, która ma na celu poprawę jakości powietrza oraz zmniejszenie emisji szkodliwych substancji. Jest on także doskonałą okazją dla wnioskodawców, pozwalając na wymianę źródła ciepła z korzystnym dofinansowaniem. To także okazja dla oszustów, którzy chcą wykorzystać sytuację.


Śrem Nasze Miasto 320x320 Komórki

Oszukują na programie „Czyste Powietrze”

Ważne jest, aby podczas realizacji tego programu zachować ostrożność i rozwagę w wyborze odpowiedniego dostawcy oraz firmy instalacyjnej. Niestety, na rynku działają nieuczciwi wykonawcy, którzy oferują usługi niskiej jakości i próbują zawyżać ceny.

Decydując się na zakup i montaż nowego źródła ciepła, jak np. pompy ciepła, to beneficjent pokrywa koszty tych działań, a następnie uzyskuje refundację ze środków przyznanych w ramach programu „Czyste Powietrze”.

Jak zminimalizować ryzyko oszustwa na “Czyste Powietrze”?

Najważniejszymi aspektami, na które warto zwrócić uwagę podczas wyboru dostawcy, są jakość oferowanego urządzenia oraz kompetencje firmy instalacyjnej. Nieuczciwi sprzedawcy mogą proponować słabej jakości urządzenia, które w okresie grzewczym generują wysokie koszty energii elektrycznej i są mało trwałe.

  Ukradzione auto w Środzie Wlkp. odnalazło się w Śremie. Złodzieje również

By ograniczyć do minimum próbę oszustwa warto zacząć od sprawdzenia ofert, zweryfikowania cen i parametrów proponowanych urządzeń oraz zapoznania się z warunkami serwisowymi i gwarancją. Warto także skonsultować się z gminnym punktem konsultacyjno-informacyjnym, sołtysem lub regionalnie funkcjonującym wojewódzkim funduszem ochrony środowiska i gospodarki wodnej (wfośigw).

Dodatkowym źródłem informacji może być lista ZUM (listy zielonych urządzeń i materiałów), dostępna online. Lista ta zawiera zweryfikowane urządzenia i materiały o potwierdzonej jakości, co może pomóc w podjęciu trafnej decyzji.

Współpraca z firmami dobrze znanymi na lokalnym rynku może również okazać się korzystnym rozwiązaniem. Zaufane firmy o ugruntowanej pozycji z pewnością lepiej zrozumieją potrzeby miejscowych i zapewnią profesjonalną obsługę.

Zostaw komentarz