|

Tak przebiegają wakacje w Serdecznej Osadzie

wakacje na serdecznej osadzie (10)
Organizowany przez proboszcza parafii NSJ Śrem ks. Ryszarda Adamczaka obóz, odbywa się już po raz 25./Fot. P. Adamczyk

W niedzielę, 16 lipca zakończył się drugi z trzech zaplanowanych na ten rok turnusów w Serdecznej Osadzie im. Św. Rity. Jest to rok szczególny, ponieważ obóz organizowany przez proboszcza parafii NSJ Śrem ks. Ryszarda Adamczaka odbywa się po raz 25. Przez ten czas obóz mocno ewaluował, aby przyjąć obecny kształt.


VW_Berdychowski_400_150(1)

Serdeczna Osada jest położona koło dwóch jezior mełpińskich, między Mełpinem a Mórką. Początkowo obóz znajdował się z daleka od wszelkich domów i ludzi, jednakże od kilku lat tworzy się blisko niego dość duże osiedle domków letniskowych, które psują dawny charakter Osady jako miejsca odludnego. Niemniej jednak lokalizacja obozu jest bardzo atrakcyjna, ponieważ za nim położony jest las, w którym często organizowane są podchody lub biegi przełajowe oraz jezioro Cichowskie, na którym są organizowane rejsy statkiem.

Letni obóz z formacją katolicką: Wypoczynek, spotkania z animatorami i codzienne Msze Święte

Głównym celem obozu jest wypoczynek połączony z formacją w wierze katolickiej. Uczestnicy codziennie mają spotkania z animatorami, którzy opowiadają o tematach związanych z hasłem tegorocznej edycji Osady, którą jest „Miłosierni jak Ojciec”. Ważnym elementem formacji jest również codzienna Msza Św.Serdeczna Osada: Codzienne posiłki, basen, boiska i wiele innych atrakcji na katolickim obozie letnim

Codzienne posiłki, które jedzą uczestnicy, są przygotowywane w parafialnej restauracji Betania. W ciągu dnia uczestnicy korzystają z basenu, który jest wielką atrakcją obozu, boiska do piłki nożnej, nożnej plażowej oraz siatkowej oraz dwa tarasy, na których odbywają się spotkania oraz zajęcia z przybyłymi do obozu gośćmi.

Ważnymi miejscami jest także ognisko, przy którym wieczorami są śpiewane obozowe piosenki oraz wigwam, w którym puszczane są filmy lub ważne mecze. Aby cała infrastruktura działała jak należy, w Serdecznej Osadzie pracują wolontariusze, którzy zawsze są gotowi do pomocy uczestnikom.

Serdeczna Osada: Wspaniała przygoda wakacyjna dla dzieci i młodzieży – Zastępy, obowiązki i wspólne działania na obozie letnim

Dzieci uczestniczące w obozie podzielone są na zastępy, z których są wyłaniani zastępowi. Każdy z nich codziennie rano i wieczorem, podczas apeli, przekazują ks. Komendantowi informacje o stanie zastępu. Uczestnicy mają również obowiązki, takie jak: porządkowanie namiotów, warta dzienna i nocna oraz przygotowanie do liturgii.

Wszystko to sprawia, że Serdeczna Osada jest ciekawą formą spędzenia letnich wakacji dla dzieci i młodzieży, którzy chcą poznać nowych ludzi, oraz mile i pożytecznie spędzić czas.

Zostaw komentarz