||

Książanie wybrali się na wycieczkę do Śremu

2023.07.17-wycieczka-do-Sremu-33
Jednym z punktów wycieczka była wizyta w Muzeum Śremskim/fot. CK Książ

Mali książanie poznają Polskę. Tę dalszą i tę bliższą. Byli już w Poznaniu i w Śremie. Przed nimi wyprawa do Warszawy i szukanie krasnali we Wrocławiu. Co zwiedzili w Śremie?


VW_Berdychowski_400_150(1)

Poniedziałkowa wycieczka do Śremu, w ramach warsztatów letnich z CK, obfitowała w wiele ciekawych atrakcji. Wśród nich znalazła się Komenda Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Śremie. Dzieci mogły zobaczyć wozy strażackie, wejść do nich i obejrzeć je od wewnątrz. Zapoznały się też ze sprzętem oraz umundurowaniem, jakie używane są podczas różnych akcji ratunkowych czy interwencyjnych.

Wizyta w Komendzie Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Śremie: Fascynujące doświadczenia i mini-zawody ze strażackim wężem dla uczestników letnich warsztatów CK

Uczestnicy wycieczki dowiedzieli też, co zrobić, jeśli np. pojawi się pożar w domu (na specjalnej makiecie), jakie zagrożenia wiążą się z ogniem albo czyhają nad jeziorem, w jaki sposób bezpiecznie korzystać z akwenów w czasie wakacji. Mogli również zobaczyć, ile sekund zajmuje strażakowi ubranie się na wyjazd na akcję. fot. CK Książ Wlkp.

Największą zabawą przy upale, jaki tego dnia panował, były jednak mini-zawody ze strażackim wężem i specjalnie przez strażaków rozłożona kurtyna wodna.

Wycieczka dzieci do Muzeum Śremskiego: Fascynujące wystawy i spotkanie z lokalną kulturą, a także wizyta w McDonald’s

Podczas wyjazdu dzieci zajrzały również do Muzeum Śremskiego. Tutaj czekała już na nich Ewa Nowak, która oprowadziła uczestników wycieczki po obiekcie oraz opowiedziała o aktualnych wystawach, w tym m.in. kusz autorstwa śremskiego twórcy Jerzego Jurgi oraz o zasobach archeologicznych.

fot. CK Książ Wlkp.

W czasie wyjazdu tradycyjnie nie zabrakło wizyty w McDonald’s.

Zostaw komentarz