Cztery zdjęcia z lotu ptaka przedstawiające nową lokalizację dla urodzin miasta i parkingu
W tym miejscu odbędą się występy artystyczne związane z urodzinami miasta / fot. M. Czubak

Urodziny Miasta Śrem odwołane? Sprawdziliśmy u źródła

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Po mieście krąży plotka, jakoby Urodziny Miasta Śrem, czyli nowy, inny format popularnych Dni Śremu, zostały odwołane. Kto rozsiewa tę plotkę? I czy jest to prawda?


Berdychowski Kwiecien2 2024

Dziś w godzinach wieczornych do naszej redakcji dotarła plotka, wg której Urodziny Miasta Śrem zostały odwołane. Taką decyzję miał podjąć Adam Lewandowski, burmistrz Śremu. Decyzja burmistrza miała być efektem fali krytyki na ratusz i organizatora w związku z wyborem miejsca organizacji imprezy.

Sprawdziliśmy u dwóch źródeł, czy faktycznie wydarzenie zostało odwołane.

Urodziny Miasta Śrem zostały odwołane?

Redakcja Tygodnia Ziemi Śremskiej skontaktowała się w tej sprawie z Anną Szmyt-Baranowską, dyrektor ŚOK, współorganizatora wydarzenia. Z uwagi na nieobecność burmistrza Śremu, który przebywa na urlopie, o komentarz poprosiliśmy jego zastępcę, Bartosza Żeleźnego.

Obie te osoby zdementowały krążące po mieście informacje i zapewniły, że Urodziny Miasta Śrem odbędą się zgodnie z planem.

To są jakieś plotki. Nic nie zostało odwołane. Wszystko jest przygotowywane zgodnie z planem i Urodziny Miasta Śrem się odbędą.

zapewnił w rozmowie z Tygodniem Bartosz Żeleźny, zastępca burmistrza Śremu.

Ratusz czeka na komplet opinii

Ratusz wprawdzie nie ma jeszcze wszystkich opinii służb i instytucji, do których zwrócił się w sprawie zorganizowania imprezy masowej, ale jak zapewnił Bartosz Żeleźny, większość z nich już wpłynęła do urzędu miejskiego i po otrzymaniu kompletu burmistrz będzie mógł wydać decyzję w sprawie zorganizowania imprezy masowej.

Dni Śremu 2023 w nowej lokalizacji

Przed nam największe wydarzenie w Śremie – Dni Śremu a w zasadzie Urodziny Miasta. Urodziny Miasta z RMF Maxx odbędą się w piątek, 4 sierpnia. Lecz nie jak pierwotnie planowano na śremskich błoniach a na parkingu przy Odlewni Żeliwa w Śremie przy ul. Staszica.

Zmiana lokalizacji Urodzin Miasta Śrem. Koncerty odbędą się na parkingu

Informację tę jako pierwszy ujawnił Tydzień Ziemi Śremskiej, a za nim pozostałe lokalne media.

Kogo Śremianie będą mogli posłuchać na Urodzinach Miasta Śrem?

W Śremie zagra Ignacy – polski piosenkarz, autor tekstów i kompozytor. Natomiast gwiazdą wieczoru będzie Agnieszka Chylińska, która po raz ostatni koncertowała w Śremie w czerwcu 2017 roku, podczas Dni Śremu.

Urodziny Miasta Śrem. Letnia trasa koncertowa RMF MAXX „Lato #naMAXXa”

Zostaw komentarz