Image
ŚKP powalczy o powrót do superligi
  • Home
  • Sport
  • ŚKP powalczy w Mistrzostwach Polski o powrót do superligi

ŚKP powalczy w Mistrzostwach Polski o powrót do superligi

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Reprezentanci Śremskiego Klubu Petanque mają za sobą udział w pierwszej odsłonie Klubowych Mistrzostw Polski. W ten weekend powalczą o powrót do superligi.


Berdychowski Wv

W zmaganiach na szczebli I ligi rywalizuje osiem ekip, które grają systemem każdy z każdym. Potem utworzone zostaną dwie grupy po 4 drużyny. Te, które znajdą się w „mistrzowskiej” walczyć będą o miejsca premiowane awansem, z kolei te ze „spadkowej” o utrzymanie.

Mistrzostwa podzielono na dwa etapy. Pierwsza część eliminacyjna odbyła się w pierwszy weekend sierpnia w Gdańsku. Dobrze wypadli w niej reprezentanci ŚKP. Śremianie po ubiegłorocznym spadku z superligi należą do faworytów w I lidze, ale stawka jest bardzo wyrównana, o czym najlepiej świadczą wyniki. Po rozegraniu pięciu kolejek w czołówce jest duży ścisk. Drużyna zajmująca piąte miejsce ma bowiem zaledwie o jedno zwycięstwo mniej niż liderująca ekipa Gdańskie Boule. ŚKP jest tuż za nią na drugim miejscu, którego bronić będzie już w najbliższy weekend. 15 i 16 lipca w pobliskim Bieżyniu (gmina Krzywiń) rozegrany zostanie bowiem drugi etap Klubowych Mistrzostw Polski na szczeblu I ligi. Śremianie nie ukrywają, że chcą wrócić do najlepszych w kraju i ich celem jest powrót do superligi.Zostaw komentarz