|||

Potrącenie pieszej w Śremie. Kto miał czerwone światło na sygnalizatorze?

karetka pogotowia i policyjne radiowozy na drodze
Seniorka została potrącona na przejściu dla pieszych na ul. Powstańców Wlkp. w Śremie / fot. M. Czubak
Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Seniorka została potrącona na oznakowanym przejściu dla pieszych w Śremie. Kobieta z obrażeniami m.in. głowy została zabrana do szpitala. Policja ustala, kto zawinił w tym wypadku drogowym.


Berdychowski Wv

13 lipca około godziny 14.30 na ul. Powstańców Wielkopolskich w Śremie doszło do wypadku udziałem pieszego i samochodu osobowego. Do wypadku doszło na oznakowanym przejściu dla pieszych, na którym ruch kierowany jest sygnalizacją świetlną.


Śrem Nasze Miasto 320x320 Komórki

Starsza kobieta została potrącona przez toyotę yaris, którą kierowała również kobieta, ale w młodym wieku. Do potrącenia doszło na oznakowanym przejściu dla pieszych, na pasach. Kobieta znajdowała się już na „zebrze”. Wypadek miał miejsce na jednym z przejść w pobliżu dworca PKS.

Dworzec PKS w Śremie zyska nowe oblicze

Potrącona przekraczała jezdnię z prawej na lewą stronę. Z kolei samochód osobowy poruszał się od strony ul. Kilińskiego w kierunku skrzyżowania z ul. Zamenhofa.

Do potrąconej seniorki wezwano pogotowie ratunkowe. O wypadku powiadomiono także policję.

Załoga karetki pogotowia zajęła się poszkodowaną starszą kobietą, która krwawiła z głowy. Z kobietą był utrudniony kontakt. Był przytomna. Została zabrana do szpitala.

Policjanci zablokowali drogę w obu kierunkach. Z ruchu wyłączony jest odcinek ul. Powstańców Wlkp. od skrzyżowania z ul. Zamenhofa do skrzyżowania z ul. Działyńskiego.

  Czekoladowe Święto - Dzień Czekolady

Miejsce wypadku objęte jest monitoringiem miejskim. Więc jeśli kamery działały prawidłowo, to zdarzenie powinno być zarejestrowane na monitoringu miejskim i będzie wiadomo, kto zawinił i miał czerwone światło.

Wstępne ustalenia z miejsca zdarzenia, oparte głównie na relacji osób, które podróżowały toyotą, wskazują, że to właśnie osobówka miała zielone światło i kobieta w leciwym wieku wtargnęła przed maskę pojazdu na czerwonym świetle.

Ze wstępnych ustaleń policjantów, którzy cały czas pracują na miejscu wypadku, wynika, że kierująca toyotą, mieszkanka powiatu śremskiego, jadąc ulicą Powstańców Wielkopolskich, na wysokości Dworca PKS-u, na oznakowanym przejściu dla pieszych, mając dla swojego kierunku jazdy światło zielone, potrąciła, przechodzącą na czerwonym świetle, 87-letnią mieszkankę Śremu.

– podinsp. Ewa Kasinśka, oficer prasowy KPP w Śremie, w komunikacie medialnym wydanym około godziny 16.30

Zostaw komentarz