Image
Kolarze Green Bike Team podczas zawodów Bike Adventure w Szklarskiej Porębie - fot. organizatorzy Bike Adventure
  • Home
  • Sport
  • Kolarze Green Bike Team pokazali klasę w górach

Kolarze Green Bike Team pokazali klasę w górach

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Kolarze Green Bike Team odnieśli sukces podczas największego czteroetapowego wyścigu MTB w kraju – Bike Adventure 2023. Pokazali, że zawodnicy z Wielkopolskich nizin także potrafią jeździć po górach. W kategorii classic zajęli bowiem drużynowo wysokie, trzecie miejsce i stanęli na podium.


Berdychowski Kwiecien2 2024

Zawody rozgrywane były w dniach od 29 czerwca do 2 lipca. Na Dolny Śląsk udała się 6-osobowa ekipa Green Bike. Wyścig Bike Adventure składał się z czterech etapów. W dwóch kategoriach – classic i pro, ścigało się po 250 kolarzy nie tylko z Polski, ale także z Litwy, Czech i Niemiec. Prowadzone były zarówno klasyfikacje indywidualne, jak i drużynowe.

Green Bike Team odniósł sukces w drużynie. W każdym etapie punktowało trzech najlepszych kolarzy każdej z drużyn, których czasy zaliczane były do klasyfikacji generalnej. Śremianie już po pierwszym etapie w Karkonoszach usadowili się na trzecim miejscu i stanęli przed zadaniem, aby bronić podium. Jak się okazało podołali wyzwaniu i spisali się na medal.

– Przed rokiem ukończyliśmy wyścig na 7 miejscu i jechaliśmy z zamiarem, aby poprawić ten wynik. Pokazaliśmy, że Wielkopolanie też potrafią ścigać się po górach. Przed ostatnim etapem wypracowaliśmy sobie godzinę zapasu nad kolejną ekipą i wiedzieliśmy, że jesteśmy o włos od podium. Udało się zakończyć start na najniższym stopniu, ale to był maks, bo strata do drugiego zespołu była za duża, aby myśleć, żeby ją odrobić

relacjonuje Jędrzej Wencka

Jędrzej Wencka okazał się najlepszym zawodnikiem Green Bike Team. W klasyfikacji open uplasował się w Top10 zajmując 9 miejsce, co dało mu 5 lokatę w swojej kategorii wiekowej M30. W każdym z etapów punktował także Szymon Rozmiarek, który był 16 open i 9 w kategorii M30. Trzecie miejsca zajmowali z reguły Maciej Galewski bądź Marcin Janiszewski, a na przysłowiowym ogonie mocno siedzieli im także Przemysław Andrzejewski i Maciej Foerster.

Łącznie kolarze startujący w Szklarskiej Porębie przejechali po górach w czterech etapach 130 km. W kategorii classic, gdzie rywalizowała ekipa Green Bike Team sklasyfikowano 12 zespołów, a więc tym bardziej należy docenić sukces śremskich kolarzy.

Zostaw komentarz

DOŁĄCZ DO NAS

Reklama
Oferta Pracy Kierowcy

Przeczytaj również

Get Update

Subscribe our newsletter to get the best stories into your inbox!

[mc4wp_form id=86]