Image
fot. P. Adamczyk

Stworzyli Kalendarium Śremu. Relacja ze spotkania autorskiego

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

W czwartek, 29 czerwca o godzinie 18.00 w Bibliotece Publicznej im. Heliodora Święcickiego w Śremie odbyło się spotkanie promujące najnowszą książkę pt. „Kalendarium Śremu”.


Berdychowski Kwiecien2 2024

„Kalendarium Śremu”, czyli najnowsza pozycja pod redakcją Adama Podsiadłego, dokumentuje ważne wydarzenia naszego miasta, począwszy od wczesnego średniowiecza aż do roku 2020.

Kalendarium Śremu napisali: Ewa Bąk, Krzysztof Budzyń, Radosław Franczak, Katarzyna Gwincińska, Sebastian Ignasiak, Jerzy Kondras, Wojciech Lis oraz Adam Podsiadły. Książkę zilustrował Tomasz Mazurczak.

Czwartkowe spotkanie w bibliotece rozpoczął Adam Podsiadły, który podkreślił rolę inicjatora wydania tej publikacji tj. burmistrza Śremu Adama Lewandowskiego. Następnie głos zabierali wszyscy członkowie 7-osobowej grupy autorów tej książki. Za największą przeszkodę w swej pracy uważali sprzeczne informacje, które pozyskiwali z różnych źródeł.

Jako dowód podano przykład budowy pomnika przyjaźni polsko-radzieckiej, który w zależności od kroniki miał powstać w 1945 lub w 1950r.  Podkreślono również duży wkład architekta Tomasza Mazurczaka, który jest autorem rysunków ilustrujących „Kalendarium Śremu”. Te ilustracje można było również podziwiać na wystawie, która towarzyszyła spotkaniu w bibliotece śremskiej. Nie obyło się również bez dyskusji z publicznością, która żywiołowo brała udział w wydarzeniu.

„Kalendarium Śremu” można kupić w Księgarni przy Rynku.

Zostaw komentarz