Image
W tegorocznych regatach wystartowało 11 żaglodeskarzy - fot. M.Fujak
  • Home
  • Dolsk
  • Regaty im. Jana Markowskiego w Dolsku

Regaty im. Jana Markowskiego w Dolsku

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Tomasz Kómoch z sekcji żaglodeskarskiej LKS Zawisza Dolsk wygrał dwie z czterech konkurencji w ramach corocznych Regat z okazji Dni Ziemi Dolskiej, a więc popularnych Wianków.


Berdychowski Kwiecien2 2024

Dwudniowe zmagania na jeziorze w Dolsku odbyły się już po raz 27. Były to drugie zawody po śmierci ich inicjatora i pierwszego organizatora – Jana Markowskiego. Dla jego upamiętnienia na ubiegłorocznych zawodach burmistrz Barbara Wierzbińska, jak i uczestnicy przyjęli aklamację, że od kolejnych będą one nosiły imię Jana Markowskiego, stąd też pełna, a zarazem oficjalna nazwa brzmi teraz: Otwarte Regaty Żaglodeskarskie im. Jana Markowskiego o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Dolsk.

Do rywalizacji przystąpiło 11 zawodników,  w tym 6 z sekcji LKS Zawisza Dolsk. Pozostali przyjechali z Warszawy, Wolsztyna, Będzina i Łodzi. Rozegrano cztery konkurencje.

– W sobotę wiatr sprzyjał i udało się rozegrać trzy konkurencje, w niedzielę mówiąc potocznie wiatr „zdychał”, ale udało nam się dokończyć czwartą

mówi Paweł Kurnatowski, kierownik sekcji żaglodeskarskiej Zawiszy.

Jak zwykle nie zawiódł „as” miejscowych – Tomasz Kómoch. Wygrał on konkurencje slalomu i bieg długodystansowy. Na trzecim stopniu w raceboard stanął z kolei Paweł Kurnatowski, który wyprzedził Tomasz Kómocha. Konkurencję tą wygrał Witold Smętek, który triumfował także w niezwykle widowiskowej konkurencji foil. Po raz pierwszy swojego przedstawiciela mieli także gospodarze. Jacek Suska zajął czwartą lokatę.

Tradycyjnie najlepsi otrzymali puchary, a także nagrody rzeczowe, które wręczyła burmistrz Barbara Wierzbińska.

Zostaw komentarz