Image
  • Home
  • Sport
  • Sukces śremian w zawodach w skokach przez przeszkody o Puchar Burmistrza Środy Wlkp.

0

W sobotę, 24 czerwca w Parku Łazienki w Środzie Wielkopolskiej odbyły się zawody w skokach przez przeszkody o Puchar Burmistrza Środy Wlkp. W zawodach startowało kilku zawodników z powiatu śremskiego. Wywalczyli wysokie miejsca.

Berdychowski Kwiecien2 2024

Zawody w skokach przez przeszkody o Puchar Burmistrza Środy Wlkp. to nowa pozycja w kalendarzu imprez sportowych. Nie wykluczone, że stanie się wydarzeniem cyklicznym. Mimo że rzadko wspominamy o tego typu zawodach, tym razem uznaliśmy, że warto, bowiem zawodniczki z powiatu śremskiego zdominowały to wydarzenie.

W ramach zawodów, które rozpoczęły się punktualnie o godz. 11.00, rozegrano cztery konkursy: Debiuty (50 cm), Mini LL (70 cm), LL (80 cm) i L (100 cm).

W Debiutach pierwsze miejsce na podium ex aequo zdobyły trzy zawodniczki, a wśród nich Hanna Brzezińska na koniu Hilda ze Stajni Balios Joanna Potocka w Gaju. Kolejna była Inga Górna na koniach Tymianek i Oskar (dwa starty) oraz Alicja Wojciechowska na koniu Karmel. Dziewczęta również trenują w Stajni Balios w Gaju.

Natomiast w konkursie Mini LL drugie miejsce zajęła Marcelina Pietrzak na koniu Apla z KJ Agro-Handel Śrem. Tuż za podium był Hubert Woźniak na koniu Wemir M z KJ Agro-Handel Śrem. Natomiast wysoką 5. pozycję zajęła Alicja Wojciechowska na koniu Karmel (Stajnia Balios). Powyższe pary wzięły udział w uroczystej dekoracji. W tym konkursie udział również wzięły Inga Górna oraz Hanna Brzezińska, zajmując kolejno 10. i 11. miejsce (Stajnia Balios). Przed nimi, na 9. miejscu uplasowała się Lena Witczak na koniu Dalio z Klubu Jeździeckiego Stajnia Szymanowo.

Z kolei w konkursie LL trzecie miejsce wywalczyła Marcelina Pietrzak na koniu Apla (KJ Agro-Handel Śrem). 9. była Lena Witczak na koniu Dalio (KJ Stajnia Szymanowo). 15. był Hubert Woźniak na koniu Wemir M. Eliminację zaliczyła Olga Projs z KJ Agro-Handel Śrem. Znacznie lepiej poszło jej w przejeździe treningowym.

W konkursie L pierwsze miejsce zajęła Katarzyna Nowak na koniu India ze Stowarzyszenia Kraju Jumping Team.