Image
fot. D. Górna/Tego dnia każde dziecko odebrało swoje świadectwo z prawdziwą przyjemnością i uśmiechem na twarzy
  • Home
  • Aktualności
  • Pierwsze takie zakończenie roku szkolnego w Śremie. Każdy uczeń szkoły otrzymał świadectwo z paskiem

Pierwsze takie zakończenie roku szkolnego w Śremie. Każdy uczeń szkoły otrzymał świadectwo z paskiem

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

W piątek, 23 czerwca we wszystkich szkołach w całej Polsce odbyły się uroczyste zakończenia roku szkolnego 2022/2023. Wyjątkowe miało jednak miejsce w Publicznej Szkole Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Śremie. W tym roku każdy uczeń otrzymał świadectwo z paskiem.


Berdychowski Kwiecien2 2024

Jak obiecał, tak też uczynił! Jakub Tylman, jako organ prowadzący Publiczną Szkołę Podstawową im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Śremie, spełnił obietnicę i każdego ucznia nagrodził wyjątkowym paskiem na świadectwie.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego u Kawalerów odbyło się, z uwagi na poranne opady deszczu, w sali widowiskowej Muzeum Śremskiego. Salę wypełnili uczniowie, rodzice, kadra pedagogiczna, a także liczne media, które żywo zainteresowały się tą wyjątkową uroczystością.

Wydarzenie miało jednak swoje tradycyjne elementy. Była zatem uroczysta zmiana pocztu sztandarowego. Kilka słów do zebranych powiedziała dyrektor placówki Katarzyna Kaźmierczak, która podziękowała uczniom za trud pracy, nauczycielom za zaangażowanie i Jakubowi Tylmanowi za stworzenie kolorowej i przyjaznej szkoły. Młodszych kolegów pożegnali też ósmoklasiści. Nie zabrakło też występów artystycznych.

Wszyscy są wyjątkowi

Następnie świadectwa i wyróżnienia otrzymali uczniowie, którzy wyróżnili się bardzo dobrym zachowaniem i bardzo dobrymi wynikami w nauce. To dla nich zarezerwowano tradycyjny biało-czerwony pasek. Ponadto najlepszym uczniom, niekoniecznie pod względem wyników w nauce, wręczono stypendia. – Wszyscy jesteście wyjątkowi i nie dajcie sobie wmówić, że jest inaczej – podkreślał J. Tylman i zaprosił pozostałych uczniów do odbierania świadectw z kolorowym paskiem. Przypomnijmy, że każdy kolor miał inne znaczenie:

  • Świetnie mi idzie w nauce (standardowe świadectwo z czerwonym paskiem),
  • Pasek niebieski: Wierzę w moją moc, ambitny uczeń
  • Pasek zielony: Najlepiej wychodzi mi odpoczynek, wysoka frekwencja
  • Pasek pomarańczowy: Najbardziej radosny
  • Pasek fioletowy: Magiczny uczeń, dla którego niemożliwe nie istnieje, zawsze w gotowości, by pomagać,
  • Pasek różowy: Dobry przyjaciel!
  • Pasek żółty: Jestem odważny, nietuzinkowy i bardzo kreatywny!

Ponadto każde z dzieci otrzymało słodkie ciasteczko w kształcie balonu. – Po to, by mógł was unieść do góry – wspominał J. Tylman.

Kolorowe wyróżnienia trafiły również do nauczycieli. Kilkoro z nich otrzymało statuetkę „Kawalera Przyjaciela”. Z kolei tytuł „Kolorowego Ptaka” trafił do rąk Jakuba Tylmana.

Tego dnia każde dziecko odebrało swoje świadectwo z prawdziwą przyjemnością i uśmiechem na twarzy. Uczniowie mówili wprost, że kolorowe paski na świadectwie to fantastyczny pomysł. Wielu z nich od kilku dni z niecierpliwością czekało na swój kolor paska. Podobnego zdania byli rodzice, którzy nie kryli wzruszenia w chwili, gdy ich pociecha odbierała świadectwo na scenie, bowiem tego dnia każdy był ważny i wyjątkowy.

A po uroczystości w muzeum, uczniowie przeszli na teren szkoły, gdzie odbyły się spotkania w klasach. Tam także czekały na nich niespodzianki – fotobudka oraz zimna lemoniada.

Zostaw komentarz