||

Infrastruktura szpitala w Śremie na prywatnej działce dewelopera?

Szpital W Śremie
fot. arch. red / M. Czubak
Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

To pytanie zadał radny Emil Majsner. Odpowiedź zaskakuje, bo jest twierdząca. Co więcej, doszło nawet do uszkodzenie tej instalacji, ale jak zapewnia powiat, nie doszło do żadnych szkód.


Berdychowski Wv

Radny Emil Majsner dociekał w sprawie infrastruktury technicznej Szpitala Powiatowego w Śremie.


Tydzień w kółko
Tydzień w kółko
Śrem Nasze Miasto 320x320 Komórki

„Czy na terenie nie należącym do Skarbu Państwa (np. prywatnym), na działkach sąsiadujących z terenem szpitalnym, znajduje się infrastruktura techniczna (kable, przewody, rury, instalacje technologiczne itp.) mające wpływ na funkcjonowanie szpitala? Jeśli tak, jaka to jest infrastruktura i dlaczego znajduje się na obcym gruncie?”

– pytał w interpelacji radny rady powiatu śremskiego.

Odpowiedź jest twierdząca – faktycznie na działce prywatnego inwestora, na którym obecnie znajduje się „blok w parku” znajdują się takie elementy, jak sieć wodociągowa, kanalizacyjna oraz tlenowa czy elektryczna, które obsługują Szpital Powiatowy im. Tadeusza Malińskiego w Śremie Sp. z o.o.

Piotr Ruta, wicestarosta śremski, odpowiadając radnemu na pytanie, przyznał również, że w maju tego roku doszło do uszkodzenia linii kablowej zasilającej pewne części szpitala. Jak zaznacza wicestarosta, doszło do tego z winy dewelopera, a awaria została przez niego usunięta i na jego koszt. Całość przerwy w dostawie energii elektrycznej nie trwała dłużej, jak cztery godziny.

„Na czas awarii budynki zasilane były w energię elektryczną agregatem prądotwórczym”

– możemy przeczytać w odpowiedzi Piotra Ruty, wicestarosty śremskiego do radnego powiatowego.

Aktualnie władze powiatu śremskiego wraz z władzami szpitala prowadzą działania zmierzające do tego, aby w miarę możliwości technicznych, instalacje techniczne z działki dewelopera, przenieść, co zapewniło by bezpośredni dostęp do infrastruktury technicznej, bez konieczności występowania ewentualnej zgody osób trzecich.

Zostaw komentarz