|

Rozkład jazdy na weekend (23-25 czerwca). Wydarzenia w Śremie i okolicy

Rozkład jazdy na weekend (23-25 czerwca). Wydarzenia w Śremie i okolicy
Rozkład jazdy na weekend (23-25 czerwca). Wydarzenia w Śremie i okolicy
Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Już możemy powiedzieć to śmiało! Wystartowały wakacje 2023, a co za tym idzie szereg wydarzeń dla małych dużych. Szczegółowy rozkład jazdy poszczególnych centrów kultury znajdziecie w naszej zakładce „Wydarzenia”. Poniżej prezentujemy plan imprez na najbliższy weekend 23-25 czerwca.


Berdychowski Wv

W piątkowy wieczór, 23 czerwca poleca się Grzybek na plaży miejskiej w Śremie. Jeśli tylko pogoda dopisze, wakacje powitają DJ Massey, DJ JANKUS, DJ Szeryf. Start godz. 21.00.


Tydzień w kółko
Tydzień w kółko
Śrem Nasze Miasto 320x320 Komórki

Muzyczna sobota

W sobotę, 24 czerwca rozpoczną się Dni Ziemi Dolskiej, czyli tradycyjne Wianki 2023. Wydarzenie zaplanowano w dniach 24-25 czerwca. A zainauguruje je IV memoriał Ryszarda Ciszewicza, czyli turniej piłki nożnej, który odbędzie się w sobotę na stadionie piłkarskim. Następnie impreza przeniesie się na Plażę Gostyńską, gdzie o godz. 11.00 odbędą się XXVII Otwarte Regaty Sekcji Żaglodeskarskiej LKS Zawisza. Z kolei o 13.00 na rynku zaplanowano intronizację Króla Kurkowego A.D. 2023. Występy artystyczne i koncerty odbędą się na plaży miejskiej. Początek godz. 17.30. Tego wieczoru publiczność będą bawić m.in. The Colts, Camping Hill, Grupa Fest oraz Indigo Show, czyli taniec ognia. Natomiast w niedzielę na plaży miejskiej odbędzie się turniej siatkówki plażowej. Zaplanowano także podsumowanie regat.

Dni Ziemi Dolskiej – Wianki 2023

Również na sobotę zaplanowano „Powitanie lata w Błociszewie”. Stowarzyszenie Nasze Błociszewo zaprasza mieszkańców na festyn rodzinny, który będzie połączony z oficjalnym otwarciem boiska, powstałego w ramach Budżetu Obywatelskiego. Ponadto na uczestników czekać będzie moc atrakcji, a wśród nich: przejażdżki konne, pokaz OSP Manieczki, dmuchańce, animacje, zabawy taneczne i wiele innych.

Powitanie lata w Błociszewie

W Psarskiem też się będzie działo! Świetlica Iskra w Psarskiem zaprasza mieszkańców na “Sąsiedzkie powitanie lata”. Wieczór integracyjny zaplanowano w kąciku sąsiedzkim przy świetlicy Iskra. Start godz. 17.00.

Sąsiedzkie powitanie lata w Psarskiem

Rockowe granie w Rexie. Korek po raz kolejny wystąpi na dziedzińcu przed barem „REX”. Będzie – jak zwykle – autorska twórczość, trochę coverów, a także kilka nowości. Początek koncertu godz. 19.30.

  Pijacki rajd zakończony dachowaniem pod Książem Wielkopolskim

W sobotę na plaży w Jarosławkach wielkie otwarcie sezonu i impreza pn. “Beach Party Night!”. Start godz. 20.00. Uczestników bawić będą: DJ Massey, DJ Jankus, DJ Wijas i DJ Szeryf. Wstęp bezpłatny!

Beach Party w Jarosławkach

Sobotni wieczór w Grzybku na plaży w Śremie upłynie w rytmach serwowanych przez DJ Cehę. Start godz. 20.00.

W sobotni wieczór Śremski Ośrodek Kultury zaprasza do wspólnego śpiewania. Ekipa ŚOK zapewnia, że “śpiewać każdy może…”. – Wystarczy spotkać się w naszym ogrodzie. Pośpiewać. Usiąść przy ognisku. Po prostu dobrze się bawić. Tutaj nikt nie będzie oceniał preferencji muzycznych ani zdolności wokalnych. Możesz przyjść, pośpiewać lub poklaskać inny – zapewnia Anna Szmyt-Baranowska.

Śpiewać każdy może – karaoke w ogrodzie ŚOK

Niedziela w plenerze

Koło Gospodyń Wiejskich w Wyrzece organizuje rajd rowerowy oraz piknik rodzinny. Wydarzenie zaplanowano na niedzielę, 25 czerwca na terenach przy sali wiejskiej. Start godz. 10.30.

Rajd rowerowy i piknik rodzinny w Wyrzece

Ksiąskie centrum kultury zaprasza na piknik literacki do Sroczewa. Zapewnia, że towarzystwo będzie iście artystyczne… – 100. rocznica urodzin Wisławy Szymborskiej to świetna okazja, aby wybrać się na piknik literacki do Sroczewa. W niedzielę, 25 czerwca o godz. 16.30 planujemy niezwykłe spotkanie w doborowym towarzystwie literackim i malarskim! Pojawią się takie nazwiska jak Szymborska, Włodzimierz Przerwa-Tetmajer, Jan Matejko czy Jerzy Nowosielski. Przysłowiową wisienką na torcie będą wspomnienia Zbigniewa Piaseckiego, u którego w domu słynna noblistka spędzała wakacje. Nie zabraknie również innych artystycznych atrakcji, a przy okazji studenci Uniwersytetu Entuzjastów Świata zakończą kolejny rok akademicki – informuje Mariola Kaźmierczak, dyrektor CK Książ.

Piknik literacki w Sroczewie

Ogólnopolskie Stowarzyszenie „Z muzyką do ludzi” oraz Katolickie Centrum Edukacji i Kultury zapraszają na „Wieczór francuski”, który odbędzie się w sali widowiskowej KCEK. Po koncercie odbędzie się degustacja win francuskich. Bilety w KCEK. Początek godz. 19.00.

Wieczór francuski w KCEK

Zostaw komentarz