Rafał Górecki triumfuje na kortach w Solcu

Turniej Tenisa Ziemnego W Solcu
Pamiątkowe zdjęcie tuż po zakończonym finale - fot. ŚTT
Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Nie mogło być inaczej. Rafał Górecki wygrał Letni Czerwcowy Turniej o Puchar Śremskiego Towarzystwa Tenisowego, który rozegrano na kortach w Solcu.


Berdychowski Wv

Po zmaganiach na obiektach w Śremie i Psarskiem tym razem miłośnicy tenisowej rakiety wybrali się do Solca, gdzie rywalizowali na kortach ceglastych WTT.


Śrem Nasze Miasto 320x320 Komórki

– Szkoda, że tak piękny obiekt z czterema kortami znajduje się w innej gminie niż Śrem – ubolewa Emil Majsner ze ŚTT, ale zapewne nie tylko on, a wszyscy, którzy kochają tenisa.

Uczestnicy turnieju w Solcu – fot. ŚTT

Do rywalizacji przystąpiło 12 zawodników. Wśród nich był Rafał Górecki, a więc najlepszy śremski tenisista. „Góris” nie ma sobie równych niezmiennie już od ponad 20 lat. Tak więc już przed pierwszą uderzoną piłeczką było wiadomo, że to on wygra. Jedyne pytanie brzmiało: z kim zmierzy się w finale. Jak się okazało doszło do powtórki z ubiegłego roku, a więc Górecki zmierzył się ponownie Marcinem Adamczykiem. Ten miał w nogach trudy nie tylko eliminacji, ale przede wszystkim zaciętego półfinału z Łukaszem Chwaliszewskim. Po dwóch setach zakończonych tie-breakami wynikiem 7:6 był remis 1:1. Decydował więc kolejny tie-break. 10:8 wygrał go Adamczyk. W drugim półfinale Tomasza Walczak postarał się urwać gema Rafałowi Góreckiemu. Ten w finale pokazał, że mimo upływających lat wciąż jest nr 1 i ciężko przewidzieć, kiedy to się zmieni. „Góris” ograł Marcina Adamczyka 2:0 (6:2, 6:1).

  Kotwica w dziesiątkę ograła Gołuchów
Emil Majsner ze ŚTT nagradza statuetkami finalistów – fot. ŚTT

Zostaw komentarz