|

Rozkład jazdy na weekend (2-4 czerwca)

Page
Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Nadchodzący weekend zapowiada się wyśmienicie. Przed nami kilkanaście ciekawych wydarzeń. Nie sposób się nudzić!


Berdychowski Wv

W nadchodzący weekend będziemy dalej świętować najważniejszy dzień w roku – Dzień Dziecka, ale nie tylko… W piątek, 2 czerwca o godz. 17.00 w Bibliotece Publicznej przy ul. Grunwaldzkiej w Śremie odbędzie się spotkanie z Zuzanną Nowak, autorką książek „Mam psa!” i „Chcę psa!”, właścicielką psa Pilota, który adoptowany został ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Gaju. Ponadto na ten dzień zaplanowano także spotkanie z Jackiem Borowskim i jego czworonożnym przyjacielem Diego, który opowie o wyprawie po Polsce i Europie.


Śrem Nasze Miasto 320x320 Komórki

Dzień Dziecka w śremskiej bibliotece

Również w piątek, Centrum Kultury Książ Wlkp. oraz Uniwersytet Entuzjastów Świata zapraszają wszystkich studentów UEŚ oraz innych chętnych na piknik dla zdrowia.  – To świetna okazja, aby w praktyce poćwiczyć udzielanie pierwszej pomocy pod czujnym okiem ratownika medycznego Łukasza Ziemby oraz spędzić smacznie czas przy ognisku i… z gitarą. A na koniec mała potańcówka z muzyką serwowaną przez dj Mateo! – zachęca M. Kaźmierczak, szefowa CK Książ.

Piknik dla zdrowia

Rozpoczęły się także Dni Czempinia. Bogaty plan imprezy znajdziecie w naszej zakładce – “Co? Gdzie? Kiedy?”

Dni Czempinia 2023 [plan imprezy]

Sobota

Sobotę rozpoczniemy VIII Spacerem Gajowym, na który zaprasza Fundacja Schronisko dla Zwierząt w Gaju. Start godz. 10.00. Dochód z wydarzenia będzie przeznaczony na poprawę warunków życia „psich weteranów”. Przygotowano również wiele atrakcji dla uczestników wydarzenia.

VIII Spacer Gajowy

Również w sobotę, 3 czerwca społeczność Szkoły Podstawowej nr 1 zaprasza na piknik rodzinny z okazji Dnia Dziecka. Początek zabawy o godz. 14.00. Wstęp wolny! W programie występy dzieci, dmuchańce, balony, wata cukrowa, konkursy, pokaz OSP Śrem, loteria fantowa i wiele innych.

Piknik rodzinny z okazji Dnia Dziecka w “jedynce”

W sobotę Dzień Dziecka będziemy również świętować w Kórniku. Tym razem dzieciaki mogą liczyć na darmowe dmuchańce, darmowy popcorn, czy watę cukrową. Nie zabraknie też występów przedszkolaków. Finałowy koncert będzie przebiegał pod gwiazdą piosenek z bajek Disneya, które zaśpiewa Ola Idkowska z zespołem.

Dzień Dziecka w Kórniku

Wyjątkowe wydarzenie odbędzie się również w zaniemyskim amfiteatrze. Na sobotę zaplanowano uroczyste obchody 110-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Zaniemyślu, połączone z Gminnym Dniem Dziecka. Będzie festyn rodzinny i koncerty. Szczegóły w naszej zakładce „Co? Gdzie? Kiedy?”.

110-lecie OSP Zaniemyśl i Dzień Dziecka

Również w sobotę odbędzie się festyn charytatywny w Szkole Podstawowej w Pecnie. Podczas imprezy zorganizowany zostanie także charytatywny kiermasz książek oraz zbiórka pieniędzy na leczenie i rehabilitację pięcioletniej Asi Grzywacz z Grzybna. Start godz. 15.00.

Festyn charytatywny w Pecnie

Tymczasem Muzeum Śremskie zaprasza na piknik myśliwski. W programie m. in.: Koncert Krzysztofa Daukszewicza, kwintetu instrumentów blaszanych Masterbrass, pokazy kulinarne, prezentacje psów myśliwskich i sokolników. Będzie też wystawa trofeów z całego świata, wystawa prezentująca historię regionalnych kół myśliwskich, namiot edukacyjny Nadleśnictwa Babki i pojazdy Straży Leśnej. Nie zabraknie stoisk z animacjami dla dzieci, dmuchańców i oczywiście stoisk z wyrobami z dziczyzny Piotra Królaka z Manieczek. Początek godz. 15.00.

Piknik Myśliwski w Muzeum Śremskim

Niedziela

W niedzielę, 4 czerwca warto zajrzeć do „Kawalerów”. Publiczna Szkoła Podstawowa w Śremie im. Kawalerów Orderu Uśmiechu zaprasza na festyn rodzinny. W programie dmuchańce, malowanie twarzy i loteria fantowa. Każdy los wygrywa!

Festyn Rodzinny u Kawalerów

W Psarskiem też będą świętować! Justyna Skrzypczak, kierownik świetlicy socjoterapeutycznej Iskra w Psarskiem oraz sołtys wsi Psarskie zapraszają na wspólne obchody Dnia Dziecka. Szczegóły w naszej zakładce „Co? Gdzie? Kiedy?”.

Dzień Dziecka w Psarskiem

Podobne wydarzenie odbędzie się także w Księginkach. Sołtys i rada sołecka Księginek zapraszają wszystkie dzieci na Dzień Dziecka, który zaplanowano na niedzielę, 4 czerwca przy świetlicy wiejskiej. Szczegóły na naszej stronie.

Dzień Dziecka w Księginkach

Szkoła Podstawowa nr 4 zaprasza na piknik rodzinny z „czwórką”. Wydarzenie odbędzie się w amfiteatrze na plaży miejskiej w Śremie. W programie: pokaz szkolnych talentów, fotobudka, pokaz mody, pokaz OSP Śrem i wiele innych.

Rodzinny piknik z “Czwórką”

Również w niedzielę w Stajni Balios w Gaju odbędzie się festyn charytatywny na rzecz „Bursztynowych Skrzatów”. Będą smakołyki, zabawy z kucykami i prawdziwa petarda – pokaz kaskaderski z Apolinarski Group.

Festyn charytatywny w Stajni Balios

I na koniec prawdziwa wisienka na torcie – Dzień Dziecka w Książu Wlkp., połączony z kulinarną bitwą regionów. Nie sposób w tym miejscu wymienić wszystkich atrakcji, są ich dziesiątki! Zarówno dla małych, jak i nieco większych mieszkańców. Będzie muzycznie, smacznie i tanecznie… Koniecznie zajrzyjcie do zakładki „Co? Gdzie? Kiedy?”.

Dzień Dziecka w Książu Wlkp.

Zostaw komentarz