|||

Koniec świata! Dzieciaki przejęły władzę w gminie Książ

2023.06.01 Dzieciaki Rzadza W Bibliotece Cz Ii 12
fot. CK Książ Wlkp./Przedszkolaki „zajęły” biurko burmistrza Teofila Marciniaka
Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

1 czerwca w ksiąskiej gminie nastąpiła totalna zmiana władzy w kilku najważniejszych instytucjach. Winne temu są… dzieciaki, które hucznie świętowały Dzień Dziecka. Maluchy podpisały wiele ważnych decyzji…


Berdychowski Wv

Jako pierwsze w tym dniu do ksiąskiej biblioteki przedpołudniem wpadły dzieci z Przedszkola „Bajkowy Świat”. Tutaj czekało na nie niezwykle kolorowe powitanie z konfetti. Później dyrektor Centrum Kultury Mariola Kaźmierczak zabrała przedszkolną ekipę do Ośrodka Pomocy Społecznej, gdzie kierownik Paula Ortmann oddała dzieciom nie tylko swoje biuro, ale i pieczątki. Oprowadziła ich również po innych pokojach OPS.


Tydzień w kółko
Tydzień w kółko
Śrem Nasze Miasto 320x320 Komórki

Kolejnym punktem wycieczki był urząd miejski. Tutaj przedszkolaki „zajęły” biurka m.in. burmistrza Teofila Marciniaka, kierownika Urzędu Stanu Cywilnego, skarbnika gminy oraz pozostałe w referatach finansowym, gospodarczym i obywatelsko-organizacyjnym. W ruch poszły pieczątki, długopisy – „podpisanych” zostało wiele „ważnych decyzji”. Dzieci dowiedziały się kto i za co odpowiada w urzędzie i na czym polega praca urzędników.

Ostatnim punktem tej wycieczki była wizyta w banku SBL, gdzie kierownik Marta Migodzińska była przewodniczką po najważniejszych zakamarkach tej placówki. Przedszkolaki miały okazję zobaczyć m.in., jak się liczy pieniądze. Na pamiątkę otrzymały balony i różne gadżety.

  Adam Lewandowski - wywiad przed II turą [WIDEO]

Dzieci rządziły biblioteką

Od godz. 12.00 z kolei pojawiła się „druga dziecięca zmiana”. Każdy, kto wówczas przyszedł do biblioteki, mógł na ochotnika wypożyczać książki czytelnikom. Dzieci otrzymały także prezenty, a w nich m.in. bony na darmowe lody Lida. Ponadto mali czytelnicy mogli sobie zrobić kolorowy tatuaż, zapleść warkoczyki czy pobawić się klockami lego.

Zostaw komentarz