||

Ludzie Bielana mają chrapkę na udziały w ŚTBS

Dawna strażnica PSP
fot. M. Czubak
Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Dlaczego projekty rewitalizacji ulicy Farnej w Śremie nie obejmują już budynku po dawnej Państwowej Straży Pożarnej w Śremie? Bo ludzie związani z Adamem Bielanem z Partii Republikańskiej zasiadający we władzach Krajowego Zasobu Nieruchomościami mają chrapkę na udziały w gminnej spółce Śremskie TBS.


Berdychowski Wv

Kilka lat temu gmina ujawniła wielką koncepcję rewitalizacji ulicy Farnej w Śremie. Obejmowała ona nie tylko budynek po dawnej strażnicy ale również przyległy teren należący do zasobów gminy. Wg konceptu powstać tam miało 11 budynków mieszkalnych, a najbardziej okazałym z nich miał być obiekt, który usytuowany miał zostać w miejscu, gdzie obecnie znajduje się opuszczony budynek po PSP Śrem. Jak mówił wówczas Wiesław Małaszniak, prezes ŚTBS, swoim wyglądem budynek miał nawiązywać do strażnicy, gdzie oprócz mieszkań znajdować się miały również przestrzenie na prowadzenie działalności usługowej.


Śrem Nasze Miasto 320x320 Komórki

Gowin odchodzi z rządu, koncepcję szlag trafił

Na swoim terenie gmina mogła robić co chciała, ale by w pełni zrealizować koncept, potrzebna była nieruchomość w zasobach Skarbu Państwa, którą w ich imieniu zarządza Krajowy Zasób Nieruchomości. Od osób zaangażowanych w negocjacje dowiadujemy się, że w czasach, gdy w KZN rządzili ludzie Gowina z Porozumienia, to rozmowy przebiegały gładko. Otwarta krytyka rządów Zjednoczonej Prawicy przez Jarosława Gowina sprawiła, że w 2021 roku ten został zdymisjonowany, a Porozumienie opuściło Zjednoczoną Prawicę i klub PiS.

  Tomasz Frąckowiak Burmistrzem Dolska: KWW Kraina Dwunastu Jezior Zdobędzie Większość w Radzie Gminy
Dymisja Gowina oznaczała również czystki w państwowych spółkach i organizacjach, które podległe są rządowi, w tym także w KZN.

Ludzie Bielana doszli do władzy

Wówczas też stanowisko prezesa w KZN stracił Bartłomiej Druziński, a w jego miejsce obsadzony został Arkadiusz Urban, który zakładał Porozumienie, ale został z niego usunięty, a następnie wspólnie z Adamem Bielanem współtworzył Partię Republikańską. Po tym, jak partia Bielana doszła do władzy i PiS zaczął liczyć głosy w Sejmie, Arkadiusz Urban w grudniu 2021 roku objął stanowisko prezesa Krajowego Zasobu Nieruchomości.

Więcej przeczytasz w papierowym lub elektronicznym dzisiejszym wydaniu Tygodnia Ziemi Śremskiej.

Zostaw komentarz