Wiktoria Laboch zajęła czwarte miejsce w Mistrzostwach Wielkopolski Młodzików - fot. LKS Piast

0

To był dobry weekend dla szachistów LKS Piast Śrem. W Lesznie z powodzeniem startowali seniorzy, a w Skorzęcinie z dobrej strony pokazali się młodzicy.

Berdychowski Kwiecien2 2024

W niedzielę sześcioosobowa reprezentacja Piasta wystąpiła w XXXI Turnieju Szachowym z okazji Dni Leszna. W 115-osobowej stawce czołowe role odgrywali zawodnicy z tytułami międzynarodowymi, ale śremianie także zaznaczyli w nim swoją obecność. Świetny początek zanotował Tomasz Kozłowski. Po 5 rundach (grano 9)  miał na koncie cztery punkty w tym dwa zdobyte w zwycięskich partiach z zawodnikami o wyższych rankingach  tj. powyżej 2200, podczas gdy sam ma 1811. Ostatecznie z dorobkiem 5,5 punktów sklasyfikowany został na 25 miejscu, a więc osiem lokat wyżej niż wskazywałby na to jego numer startowy. Dalsze lokaty zajęli Rafał Janicki (37), Paweł Wojtkowski (54), Damian Włodarczak (62) i Magdalena Stachowiak (74). Sukces odniosła natomiast Marzena Kozłowska, która co prawda w klasyfikacji open była 40., ale z Leszna wyjechała z nagrodą za trzecie miejsce wśród startujących kobiet.

Z kolei w dniach 26-28 maja w Skorzęcinie  rozegrane zostały Mistrzostwa Wielkopolski Młodzików. Na duże brawa zasłużyły dziewczynki. Wiktoria Laboch zajęła czwarte miejsce, Hanna Wakulik była siódma, a Helena Piechota dziewiąta. Cała trójka w komplecie awansowała do eliminacji strefowych. W liczniejszej grupie chłopców rywalizował Stanisław Siczyński, który zajął 18 miejsce w gronie 35 szachistów, ale już sam udział w Mistrzostwach Wielkopolski to mały sukces na początku szachowej drogi dla 9-latka.