SP2 Śrem
fot. D. Górna

Rodzice bronią dobrego imienia szkoły. Napisali list otwarty

Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
1
+1
0

Rodzice ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. ks. Piotra Wawrzyniaka w Śremie bronią dobrego imienia szkoły. Wysłali do naszej redakcji „List otwarty”, w którym odnoszą się do krzywdzących pomówień opublikowanych przez Śremski Komentarz Polityczny Piotra Hoffmana. Z oskarżeniami wobec szkoły nie zgadza się również dyrekcja placówki.


Berdychowski Kwiecien2 2024

Do naszej redakcji zgłosili się członkowie Rady Rodziców, działającej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Śremie. Są oburzeni listem, jaki został opublikowany przez Śremski Komentarz Polityczny Piotra Hoffmana, na dzień przed egzaminem ósmoklasisty (22.05).

Piotr Hoffman z charakterystycznym dla swoich publikacji, brakiem taktu i dystansu, opublikował na swoim profilu „Śremski komentarz polityczny” list rodziców dzieci uczęszczających do klas ósmych w SP2. Ilu rodziców podpisało się pod tym listem? Nie wiadomo. Kto jest autorem? Również nie podano.W liście tym rodzice dzieci kończących ósmą klasę, wysnuwają oskarżenia wobec Rady Rodziców, że nie chce sfinansować tortu na bal zakończeniowy, w zamian finansując krzesła do pracowni komputerowej. Z drugiej strony list ten uderza w dyrekcję placówki, konkretnie w wicedyrektor. Rodzicom nie podoba się to, że konsekwentnie pilnuje zakazu korzystania z telefonów komórkowych w szkole. Rodzice z wyrzutem piszą także o rzekomym zakazie korzystania z toalety podczas lekcji i zakazie stania w grupie przed budynkiem. Pojawia się również zarzut wobec nauczycieli, którzy mają poniżać i straszyć dzieci.

Z tymi pomówieniami nie zgadza się kilkudziesięciu rodziców, którzy napisali „list otwarty” w obronie szkoły i całej społeczności szkolnej. W czwartek, 25 maja w szkole odbyło się zebranie Rady Rodziców, w którym uczestniczyło również grono pedagogiczne i dyrekcja szkoły. Było wiele emocji. Stąd też powstał „list otwarty” w obronie „dwójki”.

Treść i podpisy w galerii:

Komentarz dyrekcji

W związku z zaistniałą sytuacją, aby dochować wszelkiej staranności i rzetelności dziennikarskiej, poprosiliśmy dyrekcję szkoły o komentarz do publikacji Piotra Hoffmana. Okazuje się, że dyrektor – Bogusław Banachowicz przebywa na L4. Jednak chętnie porozmawiała z nami Katarzyna Talaga, wicedyrektor SP2.

Talaga przyznała otwarcie, że zaskoczył ją wpis Piotra Hoffmana, bowiem nie kontaktował się z nią w sprawie listu i zarzutów stawianych przez rodziców uczniów klas ósmych, a powiedzmy to otwarcie – jako dziennikarz powinien to zrobić w pierwszej kolejności!

Niepotrzebnie ta krzywdząca i uderzająca w dobre imię szkoły publikacja pojawiła się dzień przed egzaminami ósmoklasisty. Wprowadziła nerwową atmosferę, zarówno wśród uczniów, rodziców, jak i kadry pedagogicznej. Zarzuty stawiane w tym liście są bezpodstawne. Współpraca na linii rodzic-szkoła jest bardzo dobra. I powiem szczerze, że nie zamiatamy problemów pod dywan. Wręcz przeciwnie. Przykro mi, ponieważ bardzo staramy się, by szkoła była jak najbardziej przyjazna dla ucznia. I mogę zapewnić, że ta sytuacja tylko nas wzmocniła

podkreśla Katarzyna Talaga, wicedyrektor

Wicedyrektor przyznaje, że Rada Rodziców pomogła sfinansować zakup krzeseł do pracowni komputerowej. O czym zresztą szeroko komunikowała podczas festynu szkolnego, z którego datki miały właśnie wesprzeć wyposażenie pracowni. – Gmina Śrem wsparła nas w remoncie pracowni i zakupie sprzętu komputerowego – dodaje Talaga.

Wicedyrektor odniosła się również do sprawy „tortów niezgody”, które wywołały całą burzę. – Bardzo ucieszyłam się z wiadomości, że po kilkuletniej przerwie wrócił pomysł zorganizowania Balu Ósmoklasisty. Bal ten odbędzie się w sali bankietowej, poza szkołą. Za organizację odpowiadają rodzice, nie szkoła – wyjaśnia Talaga.

Komentarz redakcji

Niestety po raz kolejny mierzymy się z brakiem szacunku, osób podających się za „dziennikarzy”, do zawodu. Nie sztuką jest wrzucić kij w mrowisko i patrzeć jak się rozlewa fala hejtu po Internecie a lajki lecą. Do zadań dziennikarza należy wysłuchanie i przedstawienie co najmniej dwóch stron sporu. W naszym obowiązku jest przygotowanie jak najbardziej rzetelnej informacji. Owszem to zajmuje sporo czasu i wymaga wysiłku. No cóż, nie każdemu się chce… Albo nie każdy potrafi…

5 Comments Text
  • Jestem rodzicem dziecka które absolutnie nie jest w jakikolwiek sposób związany ze szkołą nr 2. Uważam że gdyby było wszystko super tak jak opisuje to szkoła i tylko garstka rodziców którzy podpisali się pod tym listem,na taką ilość uczniów chodzących do szkoły jest zaledwie trzydzieści parę podpisów to tak do końca chyba nie jest ok. I daje sobie rękę uciąć że większość rodziców nie wypowiada się na temat szkoły bo boją się o swoje dzieci. A list który otrzymał Pan Hoffman na temat szkoły iproblemy które są tam opisane to zaledwie ułamek problemów które rzeczywiście są.

    • Witam.Nie garstka rodziców.Na ten czas już jest kilkadziesięciu rodziców i lista cały czas rośnie.Pozdrawiam całym sercem.

  • Zostaw komentarz