||

Katastrofa awionetki pod Książem Wielkopolskim! Policja bada sprawę

Wypadek Awionetki
Do wypadku awionetki doszło 25 maja w godzinach wieczornych / fot. Czytelnik TZŚ
Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Od wczoraj śledczy z policji pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Śremie badają zdarzenie z udziałem awionetki, do którego doszło na terenie gminy Książ Wlkp. Z naszych informacji wynika, że jedna osoba trafiła do szpitala z obrażeniami ciała. Miała tam trafić prywatnym autem.


Berdychowski Wv

Do wypadku doszło 25 maja w godzinach wczesnowieczornych. O zdarzeniu wiadomo niewiele, a służby nie są skore do udzielania informacji w tej sprawie. Wiemy, że poza policją, która także obecna była na miejscu w dniu dzisiejszym, żadne inne służby mundurowe nie były obecne na miejscu wypadku.


Tydzień w kółko
Tydzień w kółko
Śrem Nasze Miasto 320x320 Komórki

Pod nadzorem prokuratury prowadzimy czynności w tej sprawie. Wyjaśniamy wszelkie okoliczności tego zdarzenia. Na tym etapie postępowania to wszystko, co mogę w tej sprawie powiedzieć.

– podinsp. Ewa Kasińska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Śremie

To jest bardzo świeża sprawa i nie chciałbym ujawniać pewnych kwestii. Na tę chwilę trudno powiedzieć czy i kto będzie miał przedstawione ewentualne zarzuty. Na ten moment czynności cały czas trwają.

– Renata Mikołajczak, prokurator rejonowa z Prokuratury Rejonowej w Śremie

Prokuratura na miejscu już przeprowadziła swoje czynności, które trwały do godzin późnowieczornych. Prokuratura wstępnie zakwalifikowała zdarzenie z art. 177 par. 1, który ma następujące brzmienie: „Kto, naruszając, chociażby nieumyślnie, zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, powoduje nieumyślnie wypadek, w którym inna osoba odniosła obrażenia ciała określone w art. 157 § 1, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.”. Jednak jak powiedziała szefowa śremskiej prokuratury, to bardzo wstępna kwalifikacja, która może ulec zmianie w trakcie trwającego postępowania.

  Grzegorz Wiśniewski – wywiad przed II turą [WIDEO]
O wypadku powiadomiono również Państwową Komisję Badania Wypadków Lotniczych.

2 komentarze

Zostaw komentarz