| |

Iskrzy w Iskrze – relacja z warsztatów

fot. D. Górna - Justyna Skrzypczak podkreśla, że Iskra musi iskrzyć! Zapalać do działania, do chęci tworzenia, a także do aktywności twórczej

W świetlicy socjoterapeutycznej Iskra w Psarskiem w tym tygodniu było jak w ulu. A to za sprawą dwóch fantastycznych warsztatów – kreatywnych w Witkiem Siczyńskim oraz muzycznych, które poprowadził Waldemar Zawada.

VW_Berdychowski_400_150(1)

Iskra musi iskrzyć! Zapalać do działania, do chęci tworzenia, a także do aktywności twórczej – podkreśla Justyna Skrzypczak, kierownik świetlicy socjoterapeutycznej Iskra w Psarskiem, która zaprosiła nas do udziału w dwóch warsztatach.

W środę, 24 maja Witek Siczyński pokazał uczestnikom, jak w prosty sposób wykonać fenomenalny prezent na Dzień Mamy. Przekonał dzieci, że niepotrzebne są żadne gadżety a wystarczy drewniany widelec, trochę sizalu, juty oraz kilka papierowych lub wełnianych kwiatków. Pan Witek udowodnił, że można zrobić „coś z niczego”. – Taki podarunek przypomni mamom, że warto wracać do natury i naturalnych przyrządów do gotowania – przekonywał.

fot. D. Górna/Witek Siczyński przekonywał do tworzenia podarków z naturalnych produktów, tj. drewno i papier

Dotykali dźwięków

Z kolei w czwartek, 25 maja uczestnicy zajęć świetlicowych mieli okazję „dotknąć dźwięku”. Na wspólną wyprawę do świata muzyki i najróżniejszych instrumentów zaprosił ich Waldemar Zawada. Towarzyszył mu pan Zygfryd. – Poznaliśmy gitary, ukulele, mandoliny, fletnię i harmonijki. Oj, działo się! Były nawet tańce – wspomina Justyna Skrzypczak.

One Comment

Zostaw komentarz