| |

Piknik integracyjny dla cudzoziemców

fot. W. Majchrzak

W czwartek, 25 maja na plaży miejskiej w Śremie odbył się niezwykle sympatyczny piknik integracyjny dla cudzoziemców, którzy pokochali Śrem i jego okolice, i tu postanowili zamieszkać.

VW_Berdychowski_400_150(1)

Piknik integracyjny zorganizowali: Centrum Integracji Cudzoziemców – Biuro Pomocy Ukrainie przy Towarzystwie Pomocy Potrzebującym im. Św. Brata Alberta „Nadzieja” oraz Klub Relax. Wydarzenie to jednak nie mogłoby się odbyć, gdyby nie pomoc Matusza Wojtasa, właściciela „Grzybka”, który udostępnił przestrzeń do wspólnej zabawy.

Był to zatem czas wspólnych rozmów, biesiadowania przy stole i kosztowania kiełbasek z grilla. Nie mogło też zabraknąć wspólnego tańca, a na dzieci czekały gry i zabawy przygotowane przez animatorów.

– Piknik polsko-ukraiński powiązaliśmy z Dniem Mamy i Dniem Dziecka. W pikniku biorą udział wolontariusze z Centrum Integracji Cudzoziemców i Biura Pomocy Ukrainie, a także nasi podopieczni z Ukrainy. W planach mamy bardzo dobrze się bawić i porozmawiać o tym co dalej, bowiem już dziś planujemy wakacje i półkolonie dla dzieci, również dla tych z Ukrainy – wyjaśnia Agnieszka Owczarczak z Biura Pomocy Ukrainie, która zdradziła nam, że na jesień planowanych jest wiele działań wspierających cudzoziemców, zwłaszcza obywateli Ukrainy, którzy uciekli do Polski przed wojną.

Zostaw komentarz