UKS Śrem bez wyników i w efekcie bez trenera

UKS Śrem przegrał z TPS Winogrady Poznań 1:5 - Fot. M.Fujak

Jakub Ostrowski nie jest już trenerem UKS Śrem. Cierpliwość prezesa Krzysztofa Gapysa skończyła się po niedzielnej porażce 1:5 z TPS Winogrady Poznań 1:5. Trener Ostrowski został zwolniony.

VW_Berdychowski_400_150(1)

Do niedzielnego spotkania piłkarze UKS Śrem przystępowali po serii sześciu spotkań bez wygranej (5 porażek i 1 remis). Ostatnie zwycięstwo na wiosnę odnieśli 5 kwietnia z GKS Żerków (5:0).

Mecz z TPS Winogrady miał być na przełamanie, a tymczasem czarna seria została wydłużona do siedmiu kolejek. Poznaniacy wygrali bowiem w Śremie pewnie i wysoko 5:1. W efekcie zwolniony został trener Jakub Ostrowski.

Co ciekawe, pracę w Śremie rozpoczynał on jako trener mentalny i miał być wsparciem dla duetu trenerskiego Valery Bakhno – Mariusz Kułak, który objął zespół na starcie sezonu 2022/2023. Trener Kułak szybko się „wykruszył”, a następnie prezes Gapys podziękował trenerowi z Białorusi i to Jakub Ostrowski przejął samodzielnie zespół. Prowadził go zaledwie sześć miesięcy.

Kto będzie jego następcą? Z naszych informacji wynika, że nie jest wykluczone, że do łask wróci trener Valery Bakhno, który dokończy ten sezon. Piłkarze nazwisko nowego trenera mają poznać we wtorek.

UKS Śrem w rundzie wiosennej zdobył zaledwie 8 punktów: Bilans 11 spotkań to 2 zwycięstwa, 2 remisy i 7 porażek.

Zostaw komentarz