|

Na recydywie gnał 102km/h na 50-tce

Policyjny radiowóz
fot. ilustrująca / arch. policja.pl
Co o tym sądzisz?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Zatrzymane prawo jazdy, wysoki mandat oraz punkty karne. Takie są konsekwencje przekraczania prędkości. Kolejny raz przekonał się o tym 35-latek z gm. Brodnica, który zlekceważył obowiązujące w terenie zabudowanym ograniczenie prędkości, poruszając się 102 km/h. Jak się okazało, nie było to pierwsze tego typu wykroczenie, jakie w ostatnim czasie popełnił nieodpowiedzialny kierowca.


VW_Berdychowski_400_150(1)

Do zatrzymania doszło w czwartek, 18 maja w miejscowości Głuchowo na ul. Siernickiej. Funkcjonariusze kościańskiej drogówki wykonali pomiar prędkości forda, którego kierujący poruszał się zdecydowanie szybciej niż dopuszczają w tym miejscu ograniczenia wynoszące 50km/h. Wykonany przez policjantów pomiar prędkości wykazał, że 35-latek jechał z prędkością 102 km/h, a więc jechał o 52 km/h za szybko.

Jak się okazało, nie było to pierwsze tego typu wykroczenie, jakie w ostatnim czasie popełnił kierujący. W związku z tym policjanci ukarali go w warunkach recydywy. W efekcie zamiast 1500 złotych mandatu za przekroczenie prędkości został ukarany kwotą 3000 złotych. Przypisane zostały mu również 13 punktów karnych. W związku, że przekroczenie prędkości miało miejsce w terenie zabudowanym, kierowcy zatrzymane zostało również prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeżeli kierowca w okresie najbliższych trzech miesięcy zlekceważy utratę prawa jazdy i zdecyduje się wsiąść za kółko, okres zatrzymania prawa jazdy ulegnie natychmiastowemu wydłużeniu do 6 miesięcy.Powinniśmy mieć świadomość, że wypadki, których przyczyną jest nadmierna prędkość generują najwięcej ofiar śmiertelnych. Dlatego kierujący, którzy nie będą stosować się do obowiązujących przepisów, a zwłaszcza ci, którzy rażąco przekroczą dozwolone limity prędkości, muszą liczyć się z konsekwencjami

przypomina, asp. Jarosław Lemański – oficer prasowy KPP w Kościanie

Zostaw komentarz